Ogłoszenia parafialne, XXX Niedziela Zwykła 23.10.2022r.

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 30. tydzień zwykły i jednocześnie jest obchodzona jako Światowy Dzień Misyjny. W piątek przypada wspomnienie Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
 2. Dzisiaj odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O 10.30 Msza św. z kazaniem mistagogicznym, poświęcenie i rozdanie różańców, a po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.
 3. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w niedzielę 23 października po Mszy św. wieczornej.
 4. W związku ze zbliżającym się listopadem przypominamy, że możemy zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy wypominkowej. Wypominki roczne odczytywane będą na piątkowej Mszy wieczornej do Miłosierdzia Bożego; w intencji zmarłych będzie też ta Msza święta. Wypominki jednorazowe będą podczas procesji za zmarłych 01. listopada, w uroczystość Wszystkich Świętych po Mszy św. o 12.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 18.00.
 5. 02. listopada obchodzimy dzień zaduszny, czyli wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. W tym dniu odprawiana będzie dodatkowo Msza św. o godz. 9.00 z procesją w intencji zmarłych. Po Mszy św. wieczornej odmówimy różaniec w intencji zmarłych.
 6. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w utrzymaniu porządku w kościele i wokół niego.
 7. Rozpoczęliśmy cykl katechez dla młodzieży i dorosłych głoszony przez wspólnoty neokatechumenalne we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny (01. listopada katechezy nie będzie).
 8. Próby scholii parafialnej odbywają się w niedziele w świetlicy parafialnej o godz. 9.00.
 9. W sobotę 05. listopada zapraszamy dzieci na bal Wszystkich Świętych, który odbędzie się w świetlicy parafialnej o godz. 16.00. Chętnych na bal prosimy o zapisy w zakrystii.
 10. Do środy zbieramy różańce, które zostaną przekazane do Aresztu Śledczego w Warszawie – Białołęce w ramach akcji różaniec dla więźnia.
 11. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej.