16 października 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyŚwiadek wolności i odpowiedzialności” Minęło już 17 lat od śmierci papieża Polaka. W świecie błyskawicznie zmieniających się obrazów, informacji oraz emocji stał się on dla wielu nie tylko postacią historyczną (dawną i już nieobecną), ale wręcz obcą i daleką.

Misje są sprawą wiary” Św. Jan Paweł II zwrócił uwagę na to, że misje są sprawą wiary, jej wyrazem i sprawdzianem. Papież Benedykt XVI pisał o misjach, że wynikają one z chrześcijańskiej miłości.

 

Gość Niedzielny W dzisiejszym numerze kolejna płyta z Biblią Audio, a na niej kolejne historyczne księgi Starego Testamentu.

Ponadto: „Słudzy” Ubywa kandydatów do seminariów, ale gwałtownie rośnie liczba diakonów stałych. W tym roku nad Wisłą wyświęcono ich już trzydziestu! Kim są i dlaczego wybuchła wokół nich tak gorąca dyskusja?

 

Mały Gość Niedzielny Dziś specjalny dodatek, Różaniec w postaci silikonowej bransoletki na rękę.

 

NiedzielaJak dobrze się przygotować do Mszy św.?” Na tak postawione pytanie odpowiada teolog O. Oskar Michał Maciaczyk, franciszkanin. Msza św. zaczyna się wcześniej niż ustalona w parafii godzina. Często myślę o tej kwestii, kiedy na początku Eucharystii czynię znak krzyża i widzę jeszcze wchodzących do kościoła spóźnionych wiernych. Nie chcę ich, oczywiście, obwiniać, bo zdaję sobie sprawę, że niejeden uczestnik Mszy św. cieszy się z tego, że mimo spóźnienia może w ogóle uczestniczyć w Eucharystii. Być może ktoś spóźnił się nie z własnej winy. 

 

    W kiosku są karty świąteczne. Każda karta z motywem Bożego Narodzenia, w kopercie i z opłatkiem. 

Są też lampiony na roraty i komplety kolędowe.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas