Ogłoszenia parafialne, XXIX Niedziela Zwykła 16.10.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 29. tydzień zwykły; przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika; we wtorek św. Łukasza, ewangelisty; w czwartek św. Jana Kantego, prezbitera; w sobotę św. Jana Pawła II, papieża.
  2. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej będzie adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Odnowę w Duchu Świętym z możliwością skorzystania z modlitwy wstawienniczej. W sobotę, po Mszy św. wieczornej odmówimy nabożeństwo ku czci św. Jana Pawła II; będzie także możliwość ucałowania relikwii.
  3. Obchodzimy dzisiaj XXII Dzień Papieski. Pod kościołem odbywa się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Odbywająca się jednocześnie zbiórka na leczenie dwuipółletniego Franciszka Winiarczyka jest za moją zgodą.
  4. W związku ze zbliżającym się listopadem przypominamy, że możemy od zgłaszać imiona zmarłych do modlitwy wypominkowej.
  5. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w utrzymaniu porządku w kościele i wokół niego. 
  6. Kandydatów do bierzmowania zapraszam na spotkanie w niedzielę 23 października po Mszy św. wieczornej.
  7. W niedzielę 23 października odbędzie się kolejne spotkanie dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. O 10.30 Msza św. z kazaniem mistagogicznym, poświęcenie i rozdanie różańców, a po Mszy św. krótkie spotkanie z rodzicami.
  8. W miniony poniedziałek, po Mszy św. wieczornej odbyła się katecheza dla dorosłych. Jest to odpowiedź na potrzeby, jakie były zgłaszane w ramach ankiety o synodalności. Rozpoczynamy również cykl katechez dla młodzieży i dorosłych głoszony przez wspólnoty neokatechumenalne we wtorki i czwartki o godz. 19.00 w kaplicy św. Faustyny.
  9. Raz jeszcze przypominam o tworzeniu się męskiego koła różańcowego; zapraszam chętnych do zapisania się.