Ogłoszenia parafialne, XXVIII Niedziela Zwykła, 09.10.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 28. tydzień zwykły; przypadają w nim następujące wspomnienia: w czwartek bł. Honorata Koźmińskiego; w sobotę św. Teresy od Jezusa, dziewicy i Doktora Kościoła. Jest również dzień rocznicy poświęcenia naszego kościoła.
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: w środy i piątki po Mszy św. wieczornej, a pozostałe dni tygodnia o godz. 17.30. We wtorki różaniec prowadzony jest przez dzieci. Naszym pragnieniem jest, aby powstało w Parafii męskie koło różańcowe i w związku z tym zwracam się do panów, aby za przykładam naszych dwóch wielkich rodaków: św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego dali katolickie świadectwo przywiązania do tej pięknej i łatwej modlitwy.
  3. W czwartek po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II.
  4. Za tydzień obchodzimy XXII Dzień Papieski. Pod kościołem odbędzie się zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  5. Bardzo dziękuję wszystkim za pomoc w utrzymaniu porządku w kościele i wokół niego. W najbliższą sobotę przypada rocznica poświęcenia kościoła, tym bardziej zwracam się z prośbą o pomoc w porządkach związanych z porą jesienną. W soboty, po Mszy św. porannej odbywa się także sprzątanie kościoła, w którym uczestniczą przeważnie panie z Kół Różańcowych, a o pomoc zwracam się do wszystkich wspólnot parafialnych, jak i samych parafian. Troszczenie się o materialne potrzeby wspólnoty kościelnej jest przykazaniem kościelnym. Pragnę podziękować panu Jackowi Borkowskiemu za wykonanie stolików.
  6. Wczoraj, w konkatedrze MB Zwycięskiej na Kamionku w Warszawie odbyła się promocja lektorów i ceremoniarzy. Wśród promowanych ceremoniarzy był także nasz parafianin, Kamil Wrzos. Michał Krupa, który również ukończył kurs ceremoniarza liturgicznego, promocję otrzyma w trochę późniejszym terminie.
  7. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, w ramach wniosków i postulatów, jakie były zgłaszane w ankiecie synodalnej, zapraszam na katechezę parafialną.