Ogłoszenia parafialne, XXVII Niedziela Zwykła, 02.10.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 27. tydzień zwykły; przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek Świętych Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała; we wtorek św. Franciszka z Asyżu; w środę św. Faustyny Kowalskiej; w piątek NMP Różańcowej.
  2. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o 12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna. 
  3. Od 1 października rozpoczęły się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele sprawowane będą w następującym porządku: w środy i piątki po Mszy św. wieczornej, a pozostałe dni tygodnia o godz. 17.30. Bardzo proszę, aby w prowadzenie różańca w niedzielę zaangażowało się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, w poniedziałek przewiduję udział Odnowy w Duchu Świętym, we wtorek dzieci, w środę Rycerzy św. Jana Pawła II, w czwartek liturgicznej służby ołtarza, w piątek neokatechumenatu, a w sobotę Kół różańcowych.
  4. Naszym pragnieniem jest, aby powstało w Parafii męskie koło różańcowe i w związku z tym zwracam się do panów, aby za przykładam naszych dwóch wielkich rodaków: św. Jana Pawła II i bł. Stefana Wyszyńskiego dali katolickie świadectwo przywiązania do tej pięknej i łatwej modlitwy.
  5. Jak było już ogłaszane wcześniej, 5, 6 i 7 października na Mszach wieczornych wygłoszone zostaną homilie na temat różańca i pobożności do Najświętszej Marii Panny.
  6. W tym tygodniu przypada w poniedziałek wspomnienie Świętych Archaniołów. W naszej Parafii w pierwsze poniedziałki miesiąca po Mszy św. wieczornej sprawowane jest nabożeństwo ku czci św. Michała. Będziemy uwielbiać Boga w łączności ze wszystkimi chórami anielskimi, naszymi aniołami stróżami, a także zanosić będziemy modlitwy wstawiennicze o uwolnienie od wszystkiego tego, co nas zniewala i nie pozwala żyć pełnią otrzymanej na chrzcie św. łaski. Na zakończenie wszyscy chętni podchodzą, by otrzymać błogosławieństwo Najśw. Sakramentu. Zapraszam wszystkich na Mszę św. i wspomniane nabożeństwo o uwolnienie.
  7. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca; możliwość skorzystania z sakramentu spowiedzi od godz. 17.00.