Ogłoszenia parafialne, XXVI Niedziela Zwykła, 25.09.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 26. tydzień zwykły; przypadają w nim następujące wspomnienia: we wtorek św. Wincentego à Paulo, prezbitera; w środę św. Wacława, męczennika; w czwartek przypada rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Warszawie-Pradze; w piątek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w sobotę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  2. Dzisiaj po Mszy św. o 10.30 odbędzie się spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. 
  3. Spotkanie organizacyjne kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania odbędzie się w sobotę 1 października po Mszy św. wieczornej w świetlicy. 
  4. Wznawiane zostają próby scholii dziecięcej. Odbywają się one w soboty o godz. 17.00 w świetlicy parafialnej. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców i dziewczynki od I klasy szkoły podstawowej.
  5. Od 1 października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele sprawowane będą w następującym porządku: w środy i piątki po Mszy św. wieczornej, a pozostałe dni tygodnia o godz. 17.30. Bardzo proszę, aby w prowadzenie różańca w niedzielę zaangażowało się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, w poniedziałek przewiduję udział Odnowy w Duchu Świętym, we wtorek dzieci, w środę Rycerzy św. Jana Pawła II, w czwartek liturgicznej służby ołtarza, w piątek neokatechumenatu, a w sobotę Kół różańcowych. 
  6. 1 października z racji I soboty miesiąca różaniec odbędzie się o godz. 17.00; po Mszy św. spotkanie kół różańcowych i wymiana tajemnic.
  7. 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej; chcąc lepiej przygotować się do tego wydarzenia, w dniach poprzedzających, czyli 5, 6 i 7 października na Mszach wieczornych wygłoszone zostaną homilie na temat różańca i pobożności do Najświętszej Marii Panny.
  8. Przyszła niedziela jest I niedzielą miesiąca; po Mszy św. o 12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna. W tym dniu tace zabierane podczas mszy świętych przeznaczone są na Dom Świętej Siostry Faustyny.