Ogłoszenia parafialne, XXIV Niedziela Zwykła, 11.09.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 24. tydzień zwykły; przypadają w nim następujące wspomnienia: we wtorek św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła; w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego; w czwartek NMP Bolesnej; w piątek świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa; w sobotę św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego.
  2. Dzisiaj na Mszy św. o 10.30 odbędzie się poświęcenie przyborów, książek, zeszytów najmłodszych uczniów.
  3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 25 września po Mszy św. o 10.30. W zakrystii znajdują się deklaracje, które zainteresowani powinni zabrać, wypełnić i przynieść do któregoś z księży. 
  4. Rozpoczynamy zapisy dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zaproszenie to kierowane jest do młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową. Zapisy przyjmuje ks. Marek.
  5. Spotkanie ministrantów odbędzie się w najbliższy czwartek po Mszy św. wieczornej, na które zapraszam także tych chłopców, którzy chcieliby należeć do służby liturgicznej.
  6. Od soboty 10 września przyjmowane są intencje mszalne na rok 2023. 
  7. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych w naszej parafii rozpoczyna się 18.09.2022 r. w niedzielę o godz. 19.00.
  8. Prezydent Miasta Otwocka zaprasza dzisiaj na godz. 16.00 do parku miejskiego na Koncert Muzyki chrześcijańskiej. 15 września godz. 16.00 przed budynkiem Miejskiej Biblioteki Publicznej u zbiegu ulic Hożej i Andriollego odbędzie się poświęcenie i odsłonięcie pomnika upamiętniającego polskich patriotów, żołnierzy Państwa Niepodległościowego, więzionych, torturowanych i mordowanych przez funkcjonariuszy NKWD i komunistycznego aparatu bezpieczeństwa na terenie Otwocka. Na uroczystość zapraszają Prezydent Miasta i Rada Miasta Otwocka.
  9. Klub Grota OSM zaprasza na 17 września w godz. 14.00-18.00 na piknik sportowy „Aktywne Ługi”, który odbędzie się na terenie Przedszkola nr 3 „Ługuś” w Karczewie.