11 września 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyJak wychowywać do wiary?” Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zadaniem rodziców i dziadków, jest pomóc dziecku w zdobyciu wiary. Szkoła da wiedzę, ale nie zawsze wiarę. Co zrobić, aby po latach dziecko nie utraciło wiary? Dziecko może jeszcze nie wszystko rozumie, ale widzi modlitwę rodziców. – mówi ks. prof. Piotr Tomasik. 

Smartfon jak alkohol” Typowe obrazki Polski roku 2022? Podróż pociągiem z dziećmi. Cisza, spokój. Wszystkie przyklejone do ekranów smartfona, tylko paluszki chodzą: „kliku kliku”. Polska znajduje się w światowej czołówce, jeżeli chodzi o wczesne dawanie smartfonów małym dzieciom. A psychiatrzy dziecięcy, logopedzi, pediatrzy – wszyscy alarmują, że dzieci w ogóle nie powinny otrzymywać smartfonów, gdyż potężnie zaburzają one rozwój.

 

Gość Niedzielny „Złotouści” Mówić każdy może, ale nikt nie powinien ględzić. Zwłaszcza z ambony. Krążą anegdoty o księdzu, który tak przynudzał na swoim wykładzie, że sam na nim zasnął. Kaznodziejom raczej się to nie zdarza, ale ich śpiący słuchacze to już dość częste zjawisko.

Warto też zwrócić uwagę na dodatek specjalny – poradnik dla rodziców „Dzieci w wirtualnej sieci” – o tym, jak nauczyć dziecko rozsądnie korzystać ze smartfona czy internetu oraz jak chronić je przed zagrożeniami wirtualnego świata..

 

Mały Gość NiedzielnyPrzy niebieskiej Nauczycielce” Pierwiastki same wchodzą tu do głowy, na stołówce łatwo nauczyć się angielskich słówek, a na dachu można podglądać, jak rosną warzywa. Gdzie tak jest?

 

NiedzielaNiańka XXI wieku” Częste dziś zjawisko, że rodzice, zamiast zatrudnić nianię, posłać dziecko do przedszkola dają mu w rękę smartfon. Czy smartfony nieodwracalnie zdominowały życie naszych dzieci? Czy odizolowany od otoczenia nastolatek ze słuchawkami w uszach i wzrokiem wbitym w ekran to nowa norma? Czy wszechobecność elektroniki to nieszkodliwy dowód postępu, a my po prostu nie rozumiemy młodego pokolenia i dlatego budzi to w niektórych z nas niepokój?.

 

    Zaczynamy sprzedaż kalendarzy, w związku ze znaczną podwyżką cen. Prosimy o wcześniejsze zainteresowanie się tym tematem, a będziemy mieli możność zamówienia konkretnych wydawnictw.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas