Ogłoszenia parafialne, XXIII Niedziela Zwykła, 04.09.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 23. tydzień zwykły. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o 12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia: w środę bł. Ignacego Kłopotowskiego, w czwartek Narodzenia NMP. W poniedziałek 5 września po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, a w czwartek 8 września ku czci św. Jana Pawła II.
  2. Rozpoczęliśmy rok szkolny i w związku z tym zapraszamy w przyszłą niedzielę najmłodszych uczniów z plecakami na poświęcenie przyborów, książek, zeszytów na Mszy św. o godz. 10.30.
  3. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 25 września po Mszy św. o 10.30. W zakrystii znajdują się deklaracje, które zainteresowani powinni zabrać, wypełnić i przynieść do któregoś z księży. 
  4. Rozpoczynamy zapisy dla kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Zaproszenie to kierowane jest do młodzieży, która ukończyła szkołę podstawową. Zapisy przyjmuje ks. Marek.
  5. Od soboty 10 września będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2023. Zapraszam do kancelarii parafialnej od godziny 8.00.
  6. Kurs przedmałżeński dla narzeczonych w naszej parafii rozpoczyna się 18.09.2022 r. w niedzielę o godz. 19.00.
  7. Jak wiadomo, zakończył się Synod o synodalności naszej diecezji. Jego charakterystycznym elementem było wypełnianie ankiet. Więcej informacji w związku z tym wydarzeniem dotyczących już naszej Parafii podam w przyszłą niedzielę.
  8. Dzisiaj pod kościołami naszej diecezji odbywa się zbiórka do puszek na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Taca przyszłego tygodnia przeznaczana jest na Seminarium Duchowne.