4 września 2022r. – POLECANE

Pokój i Dobro!       

Niestety, wakacje za nami. Wracamy do szkoły. Wielu z nas będzie szukać pomocy w nauce poprzez modlitwę. I wiele osób może się obruszyć, jak to modlić się w tak błahej sprawie? Ależ tak! Modlić się o pomoc możemy w każdej intencji. Bo ta, która innym wydaje się błaha, dla nas nieraz jest bardzo ważna. Dziś chciałbym przypomnieć sylwetkę, współbrata Ojca Maksymiliana Kolbe, który jest takim orędownikiem w sprawach zdawałoby się błahych, a jednocześnie beznadziejnych.

 

Wenanty Katarzyniec

Polski Szarbel

„Święty Szarbel” z Kalwarii Pacławskiej

Tomasz P. Terlikowski

W trakcie krótkiego życia o. Wenanty Katarzyniec pomógł Maksymilianowi Kolbe stworzyć media katolickie i objawił się jako wielki kaznodzieja. Zapewnił jednak swoich współbraci, że najwięcej uczyni… po śmierci.

Tak też się stało. Problem ze znalezieniem pracy, kupno samochodu, spłata wysokiego kredytu, kłopoty biznesowe, a także uciążliwe dolegliwości zdrowotne – wielu świadków potwierdza, że ten pochowany w Kalwarii Pacławskiej zakonnik skutecznie rozwiązuje każdą sprawę. Ci, którym pomógł nie mają wątpliwości: Wenanty jest taki jak święty Szarbel.

Kim jest tajemniczy przyjaciel Maksymiliana Kolbego? Tomasz P. Terlikowski podąża śladami Sługi Bożego Wenantego Katarzyńca i przekonuje: ten cichutki zakonnik pokaże, jak wielkim jest orędownikiem!

„Nie zapomnę nigdy skromności, jaka tchnęła z całej postaci Wenantego.”

mówił Św. Maksymilian M. Kolbe.

 

Druga propozycja to modlitwy za Jego pośrednictwem 

Wenanty Katarzyniec. 365 dni ze sługą Bożym

Małgorzata Pabis

Zbór 365 myśli sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, zawartych w tej książce, jest okazją, by dzień po dniu podejmować razem z nim refleksję nad sprawami, które nadają Boży kształt naszemu życiu.

 

                                                                            

 

                                                                                        Opracował   Wojciech Balas