Ogłoszenia parafialne, XXII Niedziela Zwykła, 28.08.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 22. tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek męczeństwo św. Jana Chrzciciela, a w sobotę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła. 
  2. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. 1 września przypada 83. rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Pamiętajmy w dniu o poległych w czasie wojny, a zwłaszcza Kampanii Wrześniowej. Jest to również dzień nieobowiązkowego już wspomnienia liturgicznego bł. Bronisławy, polskiej zakonnicy z XIII w., mistyczki, ksieni norbertanek w Krakowie. 2 września – I piątek miesiąca – spowiedź od godz. 17.00, co przypominamy zwłaszcza dzieciom i młodzieży rozpoczynającej rok szkolny. W I sobotę miesiąca po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Kół Żywego Różańca.
  3. Zgodnie z dekretem biskupa ordynariusza, od 26 sierpnia posługę wikariusza w naszej Parafii pełni ks. Marek Długoszewski, który przyszedł do nas z Parafii pod wezwaniem Wniebowzięcia NMP w Warszawie-Zerzniu.

Księże Marku, 

życzymy udanej, a zwłaszcza owocnej w Bożą łaskę posługi, abyś prowadząc powierzonych Ci ludzi do Boga sam się uświęcał i osobiście czuł spełniony. Ponieważ rozpocząłeś posługę w uroczystość NMP Częstochowskiej, życzymy, aby Jasnogórska Pani, wypraszała Ci potrzebne dary i otaczała swym macierzyńskim płaszczem. 

Szczęść Boże.

  1. Od przyszłej niedzieli msze święte niedzielne będą sprawowane w normalnym trybie, czyli o godz. 12.00 tzw. summa, a wieczorem o godz. 18.00.
  2. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia, zaś młodzieży i dziatwie szkolnej życzymy obfitych łask na rozpoczynający się rok szkolny.