28 sierpnia 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemySpełnione nadzieje św. Moniki” Niezwykła niewiasta, która przez modlitwę uprosiła nawrócenie męża i syna autora „Wyznań”, który pisał o swojej matce: „Prosiła, byś (…) rozświecił moje ciemności Twoim światłem”. Jej ciało spoczęło po śmierci w rzymskiej bazylice pod wezwaniem jej nawróconego syna – św. Augustyna..

Spotkanie Rodzin w Radzyminie” A może i my się wybierzemy? To będzie okazja do wspólnej modlitwy za rodziny naszej diecezji i prośby o nowe święte małżeństwa. Ale nie tylko! Na spotkaniu nie zabraknie świadectw, zabaw integracyjnych i poczęstunku..

 

Gość NiedzielnyNiepotrzebny Bóg?” W bardzo grzeczny, ale i stanowczy sposób córka ogłosiła moim przyjaciołom, że odchodzi z Kościoła, ponieważ utraciła wiarę. Wiadomość od nich była przejmująca: „serce nam krwawi”, smutna: „wiemy, że traci życie” i konstruktywna zarazem: „prosimy o modlitwę”.

 

Mały Gość NiedzielnyPrzy niebieskiej Nauczycielce” Pierwiastki same wchodzą tu do głowy, na stołówce łatwo nauczyć się angielskich słówek, a na dachu można podglądać, jak rosną warzywa. Gdzie tak jest?

 

NiedzielaSzczęściarze” Jest takie miejsce, znane niemal na całym świecie, które często określane jest jednym słowem: wyjątkowe! Wyjątkowe ze względu na historię; wyjątkowe, bo stale dzieją się tu prawdziwe cuda; wyjątkowe, ponieważ rzesza ludzi doznała tutaj uzdrowienia na duszy i ciele. To oczywiście Jasna Góra. Ten skrawek ziemi Bóg pobłogosławił obecnością słynącej łaskami ikony Matki Bożej Częstochowskiej. A także o wielu nieznanych tajemnicach Jasnogórskiego Sanktuarium.

 

     W sobotę wspominaliśmy Świętą Monikę. Dziś przypada wspomnienie Świętego Augustyna. Dlatego proponujemy własnoręczne dzieło tego świętego „Wyznania” Wspaniałe dzieło wzmacniające naszą wiarę.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas