21 sierpnia 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyRozeznaj powołanie” Istnieje wielka potrzeba modlitwy o powołania kapłańskie. Ksiądz mówi do młodych, jak rozpoznać powołanie Jak mamy słuchać, aby nie przegapić wezwania Pana. Przyjętych jest czterech kandydatów, kolejnych czterech czeka na przejście dalszych etapów rekrutacji. Można więc mówić o ośmiu. Wielu z nich było wcześniej w grupach formacyjnych lub w liturgicznej służbie ołtarza.

Po co celibat?” ks. dr. Marek Dziewiecki, psycholog oraz duszpasterz małżeństw i rodzin, oraz Kazimierz Dadak profesor w Hollins University w stanie Wirginia, USA mówią skąd pochodzi tradycja celibatu i czy w dzisiejszych realiach jest potrzeba jego utrzymywania.

 

Gość Niedzielny  Rozmowa z księdzem, który przeżył wypadek autokaru z pielgrzymami w Chorwacji. 

Władza kobiet w Kościele” W ostatnim czasie najczęstsze sprzeciwy dotyczą decyzji papieża Franciszka w odniesieniu do roli kobiet w Kościele. Artykuł o teologicznych podstawach tej decyzji.

 

Mały Gość Niedzielny To już ostatni tydzień by wziąć udział w wakacyjnym konkursie fotograficzny. Na konkurs przesyłamy zdjęcia wykonane podczas wędrówki wzdłuż  Wisły. Mamy okazję zdobyć ciekawe nagrody.

 

NiedzielaBogaty biednego…” Głęboko współczuję tym wszystkim dzieciom, które nigdy nie muszą na nic czekać ani o niczym marzyć, bo rodzice dają im wszystko, zanim czegokolwiek zapragną. Zawsze wtedy zadaję sobie pytanie: jak im się ułoży życie? Co się z nimi stanie wtedy, kiedy świat powie im „nie”, gdy pojawią się pierwsze kłopoty.

(Nie)liczni zbawieni?”  Ktoś nas uprzedził, pytając: „Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?”. Dzisiaj wielu już o to nie pyta, a inni optymistycznie stwierdzają, że zbawieni będą liczni, a nawet wszyscy. Istotnie, Bóg, „miłośnik życia”, a najbardziej człowieka, naprawdę powołał nas do udziału w Jego szczęściu. Jest jednak pewien istotny warunek:.,,,,

 

Osoby, dla których zabrakło w zeszłą niedzielę Gościa z audiobookiem  zawierającym aktorskie czytanie ksiąg mądrościowych zapraszamy.

 

    Zapraszamy do kiosku po piękne filmy o tematyce chrześcijańskiej ma płytach DVD. Idealny sposób spędzenia popołudnia, gdy pogoda nie pozwala na spacer.        

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas