14 sierpnia 2022r. – POLECANE

Do Ciebie Matko!       

Już wkrótce wyruszą pielgrzymi, by spotkać się ze swą Matką, Królową Polski.

W drodze towarzyszyć im pieśni i piosenki, proponujemy śpiewnik pielgrzymkowy. Zawiera mnóstwo pieśni i piosenek, przyda się na pielgrzymce, ale i na co dzień.

 

 Na pielgrzymkę. Pieśni i piosenki – śpiewnik

 

 Książka Na pielgrzymkę. Pieśni i piosenki to niewielkich rozmiarów i bardzo poręczny śpiewnik, który doskonale sprawdzi się na wyjazdach, pielgrzymkach i spotkaniach o charakterze religijnym i towarzyskim. Zawiera m.in. Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, Litanię loretańską, Nieszpory, pieśni liturgiczne, piosenki religijne, patriotyczne i biesiadne. Do piosenek religijnych, biesiadnych i patriotycznych został wprowadzony zapis chwytów gitarowych, aby ułatwić animatorom muzycznym prowadzenie śpiewów. Niewielki format pozwala na schowanie śpiewnika do torebki czy kieszeni. Po pielgrzymce czy wspólnym wyjeździe książka może być doskonałą pamiątką, przypominającą mile spędzony czas.

 

W związku z obchodzonym 28 lipca wspomnieniem św. Szarbela proponujemy:

 

  

Św. Charbel. Pielgrzym Wieczności

Buisson Marie-Sylvie, Skandar Jean

 Każdego roku do grobu św. Charbela Makhloufa pielgrzymują setki tysięcy wiernych. W czym tkwił sekret niezwykłej więzi tego maronickiego mnicha z Bogiem? Autorzy Pielgrzyma Wieczności zgromadzili przejmujące świadectwa krewnych, rodaków i współbraci św. Charbela. Składają się one na obraz jego życia w prostocie i błogosławionym ubóstwie. W książce znalazły się również modlitwy i opisy cudów dokonanych za sprawą świętego, który stał się symbolem chrześcijańskiej tożsamości Libanu.