14 sierpnia 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyDroga św. IgnacegoWspomnienie św. Ignacego z Loyoli przypadające czterysta lat od jego kanonizacji to dobra okazja do przypomnienia o jego głównym dziele: „Ćwiczeniach duchowych”. Jak one powstały? Św. Ignacy urodził się w 1491 r. na pograniczu ziem i czasów – jako Bask, przy granicy francusko-hiszpańskiej, rok przed odkryciem Ameryki, uznawanym za przełom średniowiecza i odrodzenia. Czerpał więc z mądrości i duchowości zmierzchu średniowiecza, będąc pod wpływem nowych już idei. Przełomowym okresem dla Ignacego była wielomiesięczna rekonwalescencja, kiedy na wojnie kula zmiażdżyła mu nogę.

 

Gość NiedzielnyCuda to nie złuda” Nadprzyrodzone zjawiska nie są niebiańską fanaberią i duchowym dziwactwem. Ich cel jest jasny i konkretny – jak wszystko, co pochodzi od Boga. – Była noc 22 stycznia 1993 roku. 59-letnia Libanka Nouhad Al-Chami miała dziwny sen. Zobaczyła przy swoim łóżku dwóch zakonników. W jednym z nich rozpoznała św. Szarbela, którego bardzo czciła.. Co się stało? A także o innych cudach w dzisiejszym numerze.

 

„Mały Gość Niedzielny” dodatek prowadzący nas drogą wzdłuż Wisły,  będziemy w nim zapisywać nasze wrażenia z podróży.  

 

NiedzielaWolność ważniejsza od życia” Nie ma miłości bez ofiary. Doskonale rozumieli to powstańcy, młodzi, czasem bardzo młodzi, nastoletni dziewczęta i chłopcy. Najpierw wypędzili nas z piwnicy domu przy Belwederskiej, skąd udałyśmy się na Czerską – do moich dziadków, niedługo jednak i stamtąd nas przegnali. Przez chwilę trzymali nas w Łazienkach i później popędzili….. Powstanie Warszawskie w oczach tych, którzy walczyli będąc dziećmi.

UWAGA – na chwilę obecną Niedziela nie została nam dostarczona.

Informacje można będzie pominąć, jeśli nie dam znać, że numer dotarł.

 

    W naszym kiosku są piękne filmy o tematyce chrześcijańskiej ma płytach DVD        

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas