Ogłoszenia parafialne, XVIII Niedziela Zwykła, 31.07.2022

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 18. tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła; w czwartek św. Jana Marii Vianneya; w sobotę święto Przemienienia Państkiego; w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.00.
  2. W tym tygodniu przypadają również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca: w czwartek po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i modlitwa w intencji powołań; spowiedź w piątek od godz. 17.00; w sobotę o godz. 17.00 różaniec.
  3. W sierpniu, jak Polska długa i szeroka, odbywają się pielgrzymki do sanktuariów Maryjnych. W gablotach przed kościołem zostały wywieszone plakaty informujące o pielgrzymkach na Jasną Górę z naszej diecezji i archidiecezji warszawskiej.
  4. Sierpień to także miesiąc trzeźwości. Jak co rok episkopat Polski przypomina i zachęca do wzięcia udziału w takim postanowieniu.
  5. Jutro po Mszy św. wieczornej odbędzie nabożeństwo do św. Michała Archanioła z modlitwą o uwolnienie.
  6. 1 sierpnia przypada 78. rocznica wybuchy Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o poległych w modlitwach. O godz. 17.00 zostaną włączone dzwony.
  7. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej i zapoznania się z ofertą naszego sklepiku parafialnego.
  8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia i polecamy ich miłosierdziu Bożemu. Wszystkim parafianom i przebywającym gościom życzymy udanej niedzieli i takiegoż tygodnia.