17 lipca 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyJak dobrze przeżyć Mszę” Jacek Salij OP mówi do nas:

Pozwólmy Bogu, by Eucharystia nas kształtowała. Pod koniec czerwca papież Franciszek ogłosił list apostolski „Desiderio desideravi”, mający na nowo podkreślić sens i piękno liturgii. Troska o piękno liturgii jest obowiązkiem nie tylko księdza czy organisty, nie tylko odpowiedzialnych za wystrój kościoła, ale wszystkich uczestników liturgii. Jest to obowiązek zaszczytny, ale jednak obowiązek. Chyba nawet instynktownie czujemy, że niedzielna Msza święta powinna mieć charakter odświętny. Przychodzimy na nią świątecznie ubrani, bez pośpiechu, we wzajemnej zgodzie. Przychodźmy na Mszę Świętą z całym naszym życiem, przedstawiajmy Bogu nasze smutki i radości, problemy, prośby i naszą wiarę

 

Gość NiedzielnyCzuwając przy Matce” Czy kiedy wieczorną porą śpiewamy w naszych wspólnotach słowa: „Maryjo, Królowo Polski”, zastanawiamy się, skąd wzięła się ta modlitwa? Jaka jest geneza Apelu Jasnogórskiego i dlaczego stał się on w Polsce tak popularny?

 

„Mały Gość Niedzielny” Fantastyczny dodatek prowadzący nas drogą wzdłuż Wisły, gdzie będziemy zapisywać nasze wrażenia z podróży.  

 

NiedzielaLizaki z marihuaną” Tygodnik pyta rodziców: czy ktoś ostatnio rozmawiał z wami o nowych sposobach odurzania się młodzieży? O nowych zagrożeniach? Radził, co wtedy robić? No właśnie… Na spotkaniach rodziców dzieci uzależnionych rozmawia o tym „umykaniu” z innymi matkami, ojcami i terapeutami. Nie potrafi pojąć, dlaczego przytrafiła im się taka historia, skoro robiła wszystko, żeby jej syn miał dobre i bezpieczne życie, warunki do nauki, a potem łatwiejszy od niej start w dorosłe życie.

 

Jest jeszcze jeden egzemplarz Gościa Niedzielnego z ubiegłej niedzieli zawierający płytę z audiobookiem Pisma Świętego.

    Jako ucieczka od znudzenia w deszczowy wieczór i jako pomoc w zleconej nam ewangelizacji polecamy zabrać z sobą na wakacje dobrą książkę chrześcijańską.        

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas