10 lipca 2022r. – POLECANE

Głoszą Twoją chwałę, Maryjo, * gdyż wielkie rzeczy uczynił Ci Wszechmocny!       

Okres wakacyjny to nie tylko wypoczynek, to także okres pielgrzymek. Jak Polska długa i szeroka, spieszą pielgrzymi, by pokłonić się swej Matce, Królowej Polski.

Chciałbym przedstawić Państwu książki, o wielkich czcicielach Matki Najświętszej:

 

 Niepokalana Maryja w życiu 

Dolindo, o. Pio i ks. Giuseppe Tomasellego.

Elena Golia

CZEGO MARYJA CHCE DLA SWOICH DZIECI? JAKA JEST TREŚĆ JEJ WSPÓŁCZESNYCH OBJAWIEŃ? I CZY ZAPOWIADANY PRZEZ NIĄ KONIEC CZASU WŁAŚNIE NADCHODZI?

 Elena Golia, odwołując się do pism i teologii ks. Dolindo Ruotolo, przejmującej duchowości maryjnej o. Pio z San Giovanni Rotondo i bardzo mocnego świadectwa współczesnego im egzorcysty ks. Giuseppe Tomasellego, przybliża czytelnikom postać Maryi. Wyjaśnia kluczową rolę Matki Bożej w naszym zbawieniu oraz w walce przeciwko wrogim mocom, które niszczą nas każdego dnia. Autorka pokazuje, że „strategia maryjna”, która była stale obecna w życiu tych trzech świętych kapłanów, może napełnić nasze serca odwagą i stać się niezawodnym ratunkiem w najtrudniejszych chwilach naszego życia.

                        Pragnę też polecić: 

      Kardynał Stefan Wyszyński

autor: Milena Kindziuk

 Prymas, który stał się ojcem duchowym zniewolonego przez komunizm narodu. Kapłan, który sens swojej posługi odnalazł w służbie i całkowitym oddaniu Matce Bożej. To on miał ogromny wpływ na kapłaństwo i pontyfikat Karola Wojtyły – Jana Pawła II.

Jak wyglądała droga do świętości kard. Stefana Wyszyńskiego? Dlaczego właśnie jemu Opatrzność powierzyła losy polskiego Kościoła w latach szczególnie trudnych dla naszego narodu?

Milena Kindziuk, autorka bestsellerów Matka papieża oraz Matka Świętego, w reporterskiej biografii odkrywa na nowo wyjątkową postać Prymasa Tysiąclecia.