3 lipca 2022r. – POLECANE

Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody!       

Rozpoczynamy okres wakacji. Okres urlopów. Okres wczasów, wycieczek, obozów, pielgrzymek. Na ten okres weźmy do swego serca to wezwanie Pana Jezusa.

Nauczać możemy posługując się Pismem Świętym, ale również dobrą lekturą książki chrześcijańskiej. 

Jako pomoc w tym nauczaniu chciałbym polecić:

 

 Oczami Jezusa

Carver Alan Ames

 Ta książka to zbiór historii o tym, jak Jezus wędrował wraz z uczniami do Jerozolimy. Daje nam obraz szczegółów ich codziennego życia. Podczas podróży Jezus dotyka serc, duszy i myśli wszystkich, z którymi rozmawia. Czyniąc to, wielokrotnie objawia swoją Boskość.

Książka Carvera Alana Amesa Oczami Jezusa to zbiór opowieści o życiu Jezusa spisany na podstawie prywatnych objawień autora, przypominających wizje bł. Anny Katarzyny Emmerich czy św. Brigidy Szwedzkiej. Są to opowieści wyjątkowe, bowiem ich narratorem jest sam Jezus, a wszystkie wydarzenia obserwujemy Jego oczami.

Czytając tą książkę, siadamy naprzeciwko Jezusa, który opowiada nam o swej wędrówce po Ziemi Świętej. A gdy zamkniemy oczy i wsłuchamy się, wyobraźnia przenosi nas do boku Jezusa i wraz z Nim wzywamy do nawrócenia i uzdrawiamy.

                        Druga książka to: 

      Jezus mówi do ciebie

autor: Sarah Young

 “Przyjdź do mnie ze wszystkimi swoimi słabościami: fizycznymi, emocjonalnymi i duchowymi. Odpocznij w Mojej kojącej Obecności, pamiętając, że nie ma dla Mnie nic niemożliwego. Oderwij swój umysł od problemów, aby skupić się na Mnie. Pamiętaj, że mogę uczynić nieskończenie więcej, niż prosisz czy rozumiesz. Jednak zamiast przekonywać Mnie, abym zrobił to czy tamto, staraj się dostroić do tego, co już czynię.”

Te słowa pochodzące od samego Jezusa usłyszała w swoim sercu Sarah Young, pisarka chrześcijańska, w czasie osobistej rozmowy z Panem. Słów tych było więcej, zaczęła je więc spisywać.

Jak sama mówi, odczuła potrzebę słuchania Boga „z piórem w ręku”. Kiedy zaczęła się dzielić tym doświadczeniem z bliskimi jej ludźmi, zauważyła, że słowa te stają się dla nich źródłem wielkiej duchowej radości i szczęścia. Tak powstała książka Jezus mówi do ciebie, którą przeczytało już ponad 8 milionów ludzi na całym świecie. Przetłumaczono ją na 25 języków.