3 lipca 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyMatka Afryki” Pochodziła z hrabiowskiej rodziny, poświęciła życie wspieraniu misji afrykańskich. Mija sto lat od śmierci Marii Teresy Ledóchowskiej, założycielki sióstr klawerianek. Ta przyszła błogosławiona, prosiła o zwolnienie jej z funkcji damy dworu, by móc poświęcić się posłudze na rzecz Afryki.

Chcieć to móc” Parafia z naszego miasta, Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Otwocku-Mlądzu. Powstała dzięki wyjątkowemu zaangażowaniu osób świeckich. Świętuje Trzydziestolecie istnienia oraz konsekrację kościoła.

Ponadto plany pielgrzymek organizowanych w naszej diecezji.

 

Gość NiedzielnySzedłem wprost do piekła” Gdy go zobaczyły, na wszelki wypadek spuściły psa i zamknęły bramę. Zaproponowały modlitwę, bo „tak wypadało”, a on był w takim stanie, że przyjął modlitwę wstawienniczą, bo… nie wypadało odmówić. Nie wierzył w uzdrowienie. A mimo to – zniknęły: nowotwór, żółtaczka typu C i zwapnienie wątroby.

 

„Mały Gość Niedzielny” Fantastyczny dodatek prowadzący nas drogą wzdłuż Wisły, gdzie będziemy zapisywać nasze wrażenia z podróży.  

 

NiedzielaByłem i widziałem… Daję świadectwo” Wielkie wzburzenie wywołały wiadomości z Domu Pomocy Społecznej w Jordanowie. Wszyscy, głośno, bezrefleksyjnie potępili siostry prowadzące ten ośrodek. Dziś dzieli się z nami swoimi przeżyciami ksiądz Dariusz Głuszko.

Przez 7 lat kilka razy w miesiącu byłem w domu opieki w Jordanowie. Wiele ludzi przychodziło do mnie, czy nie mam dojścia, by umieścić tam ich dziecko. Te dzieci były w tak poważnych stanach, że rodzice nie mieli siły opiekować się nimi. Widziałem kobiety, które mnie szarpały próbowały kopnąć lub ugryźć. Widziałem dzieci przywiązane do łóżek, by uchronić je przed wypadnięciem. Metalową klatkę do której zamykano dzieci szczególnie niebezpieczne, by chronić innych.

 

Prosimy odbierać numer Extra Gościa Niedzielnego „Wielki Cud” 100 stronicowe wydanie poświęcony całkowicie Najświętszemu Sakramentowi. 

    Jako ucieczka od znudzenia i jako pomoc w ewangelizacji polecamy zabrać z sobą na wakacje dobrą książkę chrześcijańską.        

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas