26 czerwca 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyWielki zapomniany” Założyciel Franciszkanek Rodziny Maryi, metropolita warszawski, zesłany w głąb Rosji za sprzeciw wobec carskich represji. W tym roku obchodzimy dwóchsetlecie urodzin św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego. Przyszedł na świat w dzień Wszystkich Świętych, 1 listopada 1822 r. Miał dziesięcioro rodzeństwa.

Wyraz wiary” Po dwóch latach epidemii koronawirusa i związanych z nią obostrzeń na procesję do Spycimierza przybyły rzesze wiernych. Przez cały dzień także tłumy turystów odwiedzały tę niewielką miejscowość położoną nieopodal uzdrowiskowego Uniejowa.

 

Gość Niedzielny W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” przeczytamy między innymi o tym, jakiego duszpasterstwa potrzebują polskie rodziny, dlaczego nie należy odbierać zakonom możliwości prowadzenia Domów Pomocy Społecznej oraz jakie lektury warto zabrać na wakacje.

 

„Mały Gość Niedzielny” Fantastyczny dodatek prowadzący nas drogą wzdłuż Wisły, gdzie będziemy zapisywać nasze wrażenia z podróży.  

 

NiedzielaJakie czasy, tacy księża?” W okolicach Cezarei Filipowej Jezus dokonał sondażu opinii publicznej. Pytał uczniów, za kogo ludzie Go uważają. Odpowiedź nie była trudna, ponieważ wystarczyło przywołać opinie o Jezusie. Trudniej było odpowiedzieć na drugie pytanie, które wymagało osobistego zaangażowania. Piotr wyznał, że Jezus jest Mesjaszem, Synem Bożym. Umożliwiło to Apostołowi poznanie siebie samego i roli, jaką ma odegrać w Kościele. Później Jezus zapytał go jeszcze o miłość. Konieczne są znajomość Mistrza i miłość do Niego, aby głosić Ewangelię, sprawować sakramenty i służyć potrzebującym w Jego imieniu.

 

   Polecamy numer Extra Gościa Niedzielnego „Wielki Cud” 100 stronicowe wydanie poświęcony całkowicie Najświętszemu Sakramentowi. O cudach eucharystycznych, jakie na przestrzeniach dziejów miały miejsce. O sanktuariach, które powstały w miejscach tych cudów i łaskach otrzymanych poprzez modlitwę w tych miejscach.

     Wkrótce wakacje, pożegnamy naszych nauczycieli, wychowawców, wykładowców, proponujemy, aby dobra, wartościowa książka, była dla nich pamiątką Waszych wspólnych lat.

        

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas