12 czerwca 2022r. – POLECANE

Chrystus Królem!       

Trwają nasze wieczorne spotkania z wieczorne spotkania z Sercem Jezusowym.  Niedługo zaczną się wakacje, urlopy i związane z tym wyjazdy. Dlatego chciałbym dziś nam wszystkim przyjaciela, którego zabierzemy ze sobą na te wyjazdy, wędrówki, wycieczki. To przyjaciel najwierniejszy, pocieszy nas w smutku i rozczarowaniu, będzie miał dla nas poradę na każdy czas. Ten przyjaciel to:

 

 Dzienniczek. 

Miłosierdzie Boże w duszy mojej.

autor: Św. s. M. Faustyna Kowalska

 Siostra Maria Faustyna Kowalska. To ona, skromna zakonnica, została wybrana do ogłoszenia Bożego miłosierdzia, podobnie jak dzieci z La Salette, Lourdes, Fatimy były orędownikami poleceń Matki Bożej.

Jej “Dzienniczek” jest przejmującym zapisem wzlotów i ciemności duszy, jest świadectwem wiary trudnej i niezłomnej. Jest on przede wszystkim świadectwem ostatecznego zawierzenia w nieskończone miłosierdzie Chrystusa.

“Dzienniczek” zawiera osobiste zapiski s. Faustyny, polskiej zakonnicy zmarłej w 1938 r., wizjonerki i mistyczki, której Jezus zlecił przekazanie światu orędzia o Bożym Miłosierdziu.

Niezwykłe dzieło duchowe, zachwycające swą prostotą i mądrością. Kieruje ono do każdego z nas osobiste wezwanie do bezgranicznego zawierzenia Bogu, który jest “samym Miłosierdziem”

     Pranę też polecić książkę, przy której usiądziemy w deszczowy dzień. Pokazującą niezwykłego kapłana Ojca Pio

      

Po śmierci będzie o mnie głośniej niż za życia

Cuda świętego ojca Pio

autor Roberto Allegri

 „W niebie będę mógł wam więcej pomóc. Kiedy przygotuję wam miejsce, przyjdę z Jezusem i zabiorę was ze sobą. Bądźcie wierni i wytrwali, nigdy nie opuszczajcie owczarni. Tam, gdzie ja będę, będziecie i wy”. – o. Pio

Ojciec Pio przez wielu jest znany z niezwykłych mistycznych zjawisk: stygmatów, bilokacji czy tajemniczych zapachów, które czuł każdy, kto go spotykał. Jednak to liczne cuda za jego wstawiennictwem potwierdzają najmocniej jego świętość i potężne wsparcie, które daje wiernym z nieba.

Włoski dziennikarz – Roberto Allegri – zebrał tylko niewielką część świadectw osób, które doświadczyły łask za wstawiennictwem kapucyna z San Giovanni Rotondo. Artyści, zakonnicy, nauczyciele opowiadają o uzdrowieniach oraz nawróceniu, które zawdzięczają temu świętemu zakonnikowi. Wszystkie te opowieści jednoznacznie dowodzą, że o. Pio nieustannie wysłuchuje naszych próśb i działa z nieba!