5 czerwca 2022r. – POLECANE

Chrystus Królem!      

Prawdziwie Zmartwychwstał! 

Już czerwiec. Zaczęliśmy wieczorne spotkania z Sercem Jezusowym.  Dziś pragnę zaproponować państwu nowe książki Ojca Dolindo, On zaprasza, zawierz Jezusowi:


 

Święty w mojej rodzinie

czyli –  Życie ks. Dolindo Ruotolo

 we wspomnieniach jego bratanicy

„Ludzie nie widzą Boga, bo Mu nie ufają, 

ale zaledwie zaczniesz Mu ufać, będziesz Go widział”

Dolindo Ruotolo

 Grazia Ruotolo, bratanica i ostatnia żyjąca krewna ks. Dolindo, postanowiła podzielić się dziedzictwem życia swego ukochanego stryja. Jej wspomnienia, zebrane świadectwa i anegdoty oraz zbiór dotąd nieopublikowanych zdjęć i dokumentów zabierają czytelnika w niezwykłą podróż, która pozwoli jeszcze lepiej poznać autora modlitwy Jezu, Ty się tym zajmij!.  Przekonaj się, jaką autentyczną wiarą i ogromną miłością do Boga kierował się kapłan, którego sam święty ojciec Pio nazywał apostołem z Neapolu.

      

Maryja i ks. Dolindo

 Maryja była niezwykle ważna w ż

yciu ks. Dolindo Ruotolo. Kapłan z Neapolu każdą chwilę swojego życia poświęcał Matce Bożej, rozmawiał z Nią i notował uważnie Jej słowa.

Szymon Królikiewicz sięgnął do nieznanych w Polsce dzieł autora modlitwy Jezu, Ty się tym zajmij!, by odkryć głębię relacji, jaką ks. Dolindo nawiązał z Maryją. Wyłania się z nich obraz wybrańca Maryi, podążającego za ukrzyżowanym Chrystusem drogą Matki Bożej i wiernego sługi Różańca. Jaką tajemnicę skrywa duchowa bliskość ks. Dolindo z Matką Chrystusa?