Ogłoszenia parafialne, VI Niedziela Wielkanocy, 22.05.2022

  1. Rozpoczęliśmy VI tydzień wielkanocny; we wtorek wspominamy NMP Wspomożycielkę Wiernych; w czwartek przypada wspomnienie św. Filipa Nereusza. Tydzień przed Wniebowstąpieniem poświęcany jest w Kościele kwartalnym dniom modlitw o urodzaje. W piątek rozpoczynamy także nowennę do Ducha Świętego. W tym tygodniu przypada również Dzień Matki. Niech nasza pamięć i wdzięczność przybierze postać szczególną, gdyż sam Bóg każe nam czcić swoich rodziców.
  2. Dobiega końca miesiąc maj; przypominamy i zapraszamy na nabożeństwa majowe: w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej, w niedziele o 17.30.
  3. Powoli dobiega końca okres wielkanocny, w czasie którego wszyscy katolicy zobowiązani są do przyjęcia Komunia św.
  4. Przypominamy, że dzisiaj Klub Grota Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej przy współpracy z Parafią organizuje piknik z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 10.30 w intencji matek i dzieci, a sam piknik rozpoczyna się o 13.30 przy przedszkolu „Ługuś”.
  5. 31.05.2022 r. organizowana pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej Trzykroć Przedziwnej w Otwocku; więcej informacji na plakacie w gablocie.a
  6. Zachęcamy do prasy katolickiej. Przypominamy też, że wkrótce przypada Dzień Matki, jak i to, że trwa okres I Komunii św.; w sklepiku parafialnym można nabyć stosowne pamiątki i prezenty.