22 maja 2022r. – POLECANE

Chrystus Zmartwychwstał!      

Prawdziwie Zmartwychwstał! 

Jeszcze tylko kilka dni będziemy się pozdrawiać tym pozdrowieniem, które mają na swych ustach chrześcijanie w okresie wielkanocnym.

Niedługo też kończy się maj, miesiąc Maryi. Dlatego proponuję jeszcze jedną książkę z literatury maryjnej.

Niepokalana 

Niepokalana Maryja w życiu ks. Dolindo,

Pio i ks. Giuseppe Tomasellego

autor: Elena Golia

CZEGO MARYJA CHCE DLA SWOICH DZIECI? JAKA JEST TREŚĆ JEJ WSPÓŁCZESNYCH OBJAWIEŃ? I CZY ZAPOWIADANY PRZEZ NIĄ KONIEC CZASU WŁAŚNIE NADCHODZI?!

 Elena Golia, odwołując się do pism i teologii ks. Dolindo Ruotolo, przejmującej duchowości maryjnej o. Pio z San Giovanni Rotondo i bardzo mocnego świadectwa współczesnego im egzorcysty ks. Giuseppe Tomasellego, przybliża czytelnikom postać Maryi. Wyjaśnia kluczową rolę Matki Bożej w naszym zbawieniu oraz w walce przeciwko wrogim mocom, które niszczą nas każdego dnia. Autorka pokazuje, że „strategia maryjna”, która była stale obecna w życiu tych trzech świętych kapłanów, może napełnić nasze serca odwagą i stać się niezawodnym ratunkiem w najtrudniejszych chwilach naszego życia.

 

A ponieważ, niedługo rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe, 

poświęcone Sercu Jezusa, proponuję również : książkę ks. Mateusza Dudkiewicza

i Marka Zaremby.

Dwa Serca. 

Rekolekcje zawierzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

Zawierz się Najświętszemu Sercu Pana Jezusa 

i obudź swoją wiarę!

LŚwięty Jan Paweł II mówił, że Serce Jezusa nadaje rytm Kościołowi. Czy na co dzień słyszymy Jego bicie?

Dwa serca to wyjątkowe rekolekcje, które otwierają na prawdziwe życie wiarą według Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez trzydzieści trzy dni ks. Mateusz Dudkiewicz i Marek Zaremba rozważają wezwania Litanii do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Uczą nas, jak żyć zgodnie z pięcioma tajemnicami: wdzięczności, Eucharystii, obietnicy, wynagradzania i apostolstwa.

Owocem tych rekolekcji jest zawierzenie się Najświętszemu Sercu, dzięki któremu możesz doświadczyć wypełnienia obietnic objawionych przez Pana Jezusa św. Małgorzacie Alacoque.