22 maja 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyIkona świata misyjnego”Artykuł, który koniecznie powinni przeczytać miłośnicy Modlitwy Różańcowej, a zwłaszcza członkowie Żywego Różańca. Paulina Jaricot – założycielka Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca, świecka tercjarka dominikańska – w tę niedzielę zostanie wyniesiona na ołtarze. Ta beatyfikacja to także wspaniały prezent dla wszystkich wiernych związanych z Papieskim Dziełem Rozkrzewiania Wiary, które w tym roku świętuje dwieście lat swojej działalności.

Mama w akcji” Niejedna mama w wieczornym rachunku sumienia wyrzuca sobie, że znów za dużo pokrzykiwała, za mało się uśmiechała, wydawała polecenia, zamiast rozmawiać. – A przecież w dużej mierze obowiązkiem mamy jest właśnie dopilnowanie, korygowanie, poprawianie.

 

Gość NiedzielnyTo nie Bóg zawinił” Dlaczego ludzie robią to, czego Stwórca nie chce? Zarzut nieobecności Boga pojawia się zwykle wobec przypadków szczególnego bestialstwa, jakie dziś dzieją się na Ukrainie. Ludzie pytają: Gdzie Jest Bóg? A Bóg jest. Jest w ludziach, którzy tam cierpią i giną. Bóg jest z nimi, tak jak był na Golgocie.

 

„Mały Gość Niedzielny” Obrazek z modlitwą do Bożego Miłosierdzia.  

 

NiedzielaWąskie drzwi” Dużo się dziś mówi o Franciszku, ale nie jestem pewien, czy się go słucha. Czy potrafimy wypowiedzi Ojca Świętego czytać w szerszym kontekście? Czy podejmujemy jakąkolwiek próbę zrozumienia jego stanowiska? – te pytania pojawiają się w tym numerze Niedzieli. Wracamy w ten sposób do wypowiedzi papieża w sprawie wojny na Ukrainie, które wciąż wzbudzają, łagodnie mówiąc, kontrowersje w pewnych środowiskach.

 

Polecamy specjalnie przygotowane karty z życzeniami, a także książki, albumy czy filmy, jako upominek dla naszych MAM, które niedługo mają swoje święto Wiele z nich chciałoby kupić taką książkę, a niektóre nie mają za co, bo emeryci liczą się z każdym groszem.

Także dla naszych dzieci będą to wspaniałe upominki z okazji Dnia Dziecka.

Zostały losy z loterii książkowej, każdy los jest wygrany, a za 10 zł możemy zdobyć piękną i wartościową książkę.

 

                                                                                                                                                                                                   Opracował Wojciech Balas