15 maja 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyDotknięci przez Boga”Wieczorem 26 kwietnia 1976 r. w Czarnobylu przed cerkwią św. Eliasza z nieba zeszła postać ze wzniesionymi rękoma, w których trzymała gałązkę piołunu. Ziele zaczęło opadać na ziemię, a kobieta pobłogosławiła świątynię i znikła. Wbrew niebezpieczeństwu, jakie groziło za upublicznianie tego wydarzenia, pleban cerkwi protopop Aleksander Prokopenko rozpowiadał o objawieniu Maryi, wieszczącej straszne wydarzenie – możliwe, że suszę. Gdy dokładnie dziesięć lat później, 26 kwietnia 1986 r., wybuchł czwarty blok elektrowni jądrowej w Czarnobylu, wspomniano tę wizję, o której pamięć się zatarła.

Jerozolimskie rodziny” W sercu Warszawy znajduje się wspólnota, która pokazuje, że można żyć w rodzinie, uwzględniając reguły monastyczne.

 

Gość NiedzielnyOstatni z ostatnich” Czy w byciu niepotrzebnym można odnaleźć sposób na życie? To paradoks, ale tak. Na tym przecież polega życie każdego porządnego mnicha. Na tym też polegało życie Karola de Foucauld. O niezwykłym kapłanie, który jest właśnie kanonizowany 

 

„Mały Gość Niedzielny” Obrazek z modlitwą do Bożego Miłosierdzia.  

 

NiedzielaReligia internetowa” Czy internet stanie się dla chrześcijaństwa takim sprzymierzeńcem jak wynalezienie druku? Niewątpliwie jest on szansą jako narzędzie ewangelizacji. Czy jednak nie niesie ze sobą także zagrożenia? Czy nie przyczyni się do powstania tzw. religii internetowej i przeniesienia życia duchowego tylko do przestrzeni wirtualnej?

 

Jako pamiątkę I Komunii Świętej, a także upominek na Dzień Dziecka polecamy ciekawe książki, albumy i pamiątki. 

Również piękne książki, albumy czy filmy polecamy jako upominek dla naszych MAM. Wiele z nich chciałoby kupić taką książkę, a niektóre nie mają za co, bo emeryci liczą się z każdym groszem.

 

Zostało sporo losów z loterii książkowej przeprowadzanej w Niedzielę Miłosierdzia, każdy los jest wygrany, a za 10 zł możemy zdobyć piękną i wartościową książkę.

 

                                                                      Opracował Wojciech Balas