Ogłoszenia parafialne, III Niedziela Wielkanocy, 02.05.2022

  1. Rozpoczęliśmy III tydzień wielkanocny, który poświęcony jest poznawaniu i propagowaniu Biblii. Z racji I niedzieli miesiąca pa Mszy św. o 12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna. We poniedziałek przypada wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła, we wtorek uroczystość NMP Królowej Polski – porządek Mszy świętych niedzielny – w środę wspomnienie św. Floriana, męczennika i patrona naszej diecezji, w piątek świętych apostołów Filipa i Jakuba.
  2. W czwartek o godz. 18.00 ks. bp ordynariusz Romuald Kamiński udzielił bierzmowania 21 naszym młodym parafianom. Dziękujemy za ufundowanie z tej okazji nowego Ewangeliarza.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 12.00 w naszej Parafii odbędzie się uroczystość I Komunii Świętej. Terminy związane z I Komunia Świętą: Próba generalna – czwartek po wieczornej Mszy Świętej i Nabożeństwie Majowym. I Spowiedź Święta – piątek 16.45. 
  4. Terminy związane z Rocznicą I Komunii Świętej: spotkania i próby: wtorek 10 maja po wieczornej Mszy Świętej i Nabożeństwie Majowym, czwartek 12 maja po wieczornej Mszy Świętej i Nabożeństwie Majowym. Spowiedź Święta: sobota 14 maja o g. 17.00
  5. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
  6. Zgodnie z wymogami przepisów 1043 i 1051 Kodeksu prawa kanonicznego i pkt 369 I Synodu Diecezji Warszawsko-Praskiej podajemy do wiadomości, że nasz parafianin dk Przemysław Misior, syn Marka i Agnieszki Ewy ma przyjąć dn. 04 czerwca święcenia prezbiteratu i tym samym polecamy go modlitwom wiernych.
  7. Klub Grota Otwockiej Spółdzielni Mieszkaniowej, którego siedziba znajduje się na osiedlu Ługi, planuje w niedzielę 22.05. zorganizować piknik z okazji Dnia Matki i Dnia Dziecka. Piknik organizowany jest przy współpracy z Parafią. Rozpoczynamy Mszą św. o godz. 10.30 w intencji matek i dzieci. W imieniu p. Joanny Iwańskiej, kierownik Klubu, zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby włączyć się w organizację pikniku. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w Klubie Grota 10.05. o godz. 19.00.