1 maj 2022r. – OGŁOSZENIA

„IdziemyPieśń nadziei” Zachęcamy do zapoznania się z modlitwą, którą od niedawna Ukraińcy modlą się za swój naród. Jest to „Litania za Ukrainę” której autorem jest polski jezuita br. Dominik Dubiel SJ. Pieśń została dobrze przyjęta przez ukraińskich uchodźców, dla których przygotowano napisy w ich języku. Gdy artyści skupieni wokół projektu „Modlitwa w drodze” podjęli się produkcji utworu, do jej wykonania jezuita zaprosił swoich przyjaciół, będących zarazem artystami, których wrażliwość muzyczną ceni.

Tydzień Biblijny” O tym jak będą wyglądać tegoroczne obchody Tygodnia Biblijnego w Polsce, który jest odpowiedzią na apel synodu biskupów z roku 2008, aby Słowo Boże było nie tylko otaczane czcią, ale także czytane w duchu modlitewnym.

 

Gość Niedzielny” W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy artykuł o nabożeństwie majowym, z którego można dowiedzieć się, kto i kiedy je wymyślił, dlaczego głównym elementem jest Litania Loretańska oraz dlaczego to maryjne nabożeństwo odprawiamy właśnie w maju..

 

„Mały Gość Niedzielny” Obrazek z modlitwą do Bożego Miłosierdzia.  

 

Niedziela” „Wszystkie łzy wypłakane”. Kiedy człowiek jest na granicy przeżycia, to budzi się w nim wilk albo brat. (…) Kiedy już nic nie pozostaje – jest jeszcze wiara. Ona ratuje od utraty człowieczeństwa” – O dramacie równanego z ziemią Mariupola opowiada ksiądz Rościsław Spryniuk, który dopóki było to możliwe, służył swym wiernym w zrównanym z ziemią Mariupolu (s. 10-11). Ten człowiek prosto z piekła wojny śle nam przekaz, że wiara ratuje…

 

Zostało sporo losów z loterii książkowej przeprowadzanej w Niedzielę Miłosierdzia, każdy los jest wygrany, a za 10 zł możemy zdobyć piękną i wartościową książkę.

Zapraszamy wszystkich, którzy w tym roku będą uczestniczyć w uroczystościach I Komunii Świętej.

W naszym kiosku są zaproszenia na uroczystość I Komunii Świętej, ciekawe książki i pamiątki na podarunek z tej okazji, oraz karty z życzeniami składanymi w niezwykłą piękną uroczystość.

 

                                                                      Opracował Wojciech Balas