Ogłoszenia parafialne, II Niedziela Wielkanocy, 24.04.2022

  1. Oktawa Wielkanocna w dzisiejszej niedzieli osiąga swą pełnię. Dla nas posiada ona także wymiar odpustu parafialnego. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w jego organizację. Dziękuję przede wszystkim przedstawicielom grup parafialnych za pomoc organizacji stanowisk, utrzymanie porządku, za przygotowanie loterii książkowej, upieczenie ciast, opiekę nad najmłodszymi. Dziękuję byłemu proboszczowi, ks. Kazimierzowi Secie za wygłoszenie kazania odpustowego, wszystkim tu obecnym, w tym księżom z dekanatu, za obecność i wspólną modlitwę, KSM-owi za poprowadzenie Godziny Miłosierdzia. Przypomnę, że za odmówienie dzisiaj w kaplicy lub kościele Koronki do Miłosierdzia Bożego uzyskuje się odpust zupełny. Odpust ten mogą uzyskać wszyscy, którzy w jakikolwiek sposób wezmą udział w pobożnych praktykach ku czci Miłosierdzia Bożego lub odmówią przed Najświętszym Sakramentem Ojcze nasz, Wierzę, dodając wezwanie Jezu miłosierny, ufam Tobie.
  2. Przygotowanie do sakramentu bierzmowania dobiega końca. W czwartek o godz. 18.00 ks. bp ordynariusz Romuald Kamiński udzieli tego sakramentu 21 naszym młodym parafianom.
  3. W tym tygodniu przypadają następujące wspomnienia liturgiczne: w poniedziałek 25.04. św. Marka Ewangelisty, kiedy Kościół modli się o urodzaje w ramach tzw. Dni krzyżowych, we wtorek 26.04. uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika – głównego patrona Polski, w piątek 29.04. św. Katarzyny Sieneńskiej, dziewicy i doktora Kościoła.
  4. Trwa nadal radosny okres wielkanocny. Przypominam, że wszyscy wierni mają w tym czasie obowiązek przyjęcia Komunii św. wielkanocnej.
  5. 30 kwietnia organizowana jest Pielgrzymka Żywego Różańca pod hasłem: Kto szerzy Różaniec, ten nie zginie. Tegoroczny spotkanie odbędzie się w Parafii św. Stanisława biskupa i męczennika w Siennicy. Są jeszcze wolne miejsca, więcej informacji w gablocie przed kościołem.
  6. Przyszła niedziela wypada w pierwszy dzień maja. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą odprawiane po Mszy św. wieczornej, a w niedziele o godz. 17.30.
  7. Zgodnie z wymogami przepisów 1043 i 1051 Kodeksu prawa kanonicznego pkt 369 Synodu Diecezji Warszawsko-Praskiej podajemy do wiadomości, że nasz parafianin dk Przemysław Misior, syn Marka i Agnieszki Ewy ma przyjąć dn. 04 czerwca święcenia prezbiteratu i tym samym polecamy go modlitwom wiernych.