24 kwietnia 2022r. – OGŁOSZENIA

Dziś wszystkie tygodniki na pierwszym miejscu stawiają zagadnienie Miłosierdzia. Tego Bożego, a także tego jakie My uczniowie Jezusa powinniśmy okazywać innym. Piękne przykłady cudów dokonanych przez Boże Miłosierdzie i miłosierdzia okazywanego naszym bliźnim.

„Idziemy„Miłosierdzie w praktyce” O społeczności Parafii św. Małgorzaty w podwarszawskich Łomiankach, gdzie wierni imponują skalą i doskonałą organizacją pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Gdzie dziesięciotysięczna parafia przyjęła już 2,5 tys. osób z Ukrainy. – I to nie w dużych obiektach czy halach sportowych. Jak opowiada ks. Jacek Siekierski, Nasi parafianie otworzyli swoje serca i domy. Wśród tych, którzy przyjmują naszych braci uchodźców, są także rodziny wielodzietne z sześciorgiem czy ośmiorgiem własnych dzieci. Przeczytajmy i weźmy przykład.

Miłosierdzie pośród cierpienia” Wojna bezlitośnie obnaża, kto jest kim, ujawniając to, co w nas najlepsze, i to, co najgorsze. – mówi o. Józef Augustyn. Jak odnajdywać miłosierdzie Boże podczas wojny, kiedy widzimy i słyszymy o bestialstwie Rosjan wobec Ukraińców?

 

Gość Niedzielny” Dziś obrazek z tekstem Koronki do Miłosierdzia Bożego po polsku, ukraińsku i po rosyjsku. Można ją podarować uchodźcom, których gościmy, i razem modlić się o pokój na Ukrainie. 

Polecamy też rozmowę z abp. Grzegorzem Rysiem o tym, czy Pan Bóg jest bardziej sprawiedliwy, czy miłosierny.

 

„Mały Gość Niedzielny” Obrazek z modlitwą do Bożego Miłosierdzia.  

 

Niedziela” „O wierze z niewierzącym”. Czy rozmawiać o wierze z niewierzącym? Nie liczmy od razu na nawrócenie. Czasem sukcesem będzie zasianie choćby ziarenka wątpliwości… Jak rozmawiać z niewierzącymi, by chcieli słuchać, by ten dialog nie przerodził się w kłótnię lub co gorsza w monolog?

 

Zapraszamy do loterii książkowej, a każdy los jest wygrany.

W naszym kiosku są zaproszenia na uroczystość I Komunii Świętej, ciekawe książki i pamiątki na podarunek z tej okazji, oraz karty z życzeniami składanymi w niezwykłą piękną uroczystość.

 

                                                                      Opracował Wojciech Balas