Ogłoszenia parafialne, I Niedziela Wielkanocy, 17.04.2022

  1. Dzisiejszą procesją rezurekcyjną ogłosiliśmy światu, że Jezus Chrystus zmartwychwstał, jak powiedział. Życzę, aby gościł On wśród nas nie tylko w czasie Świąt, ale pomagał nam na co dzień stawać się ludźmi paschalnymi, którzy przechodzą od grzechu do życia w łasce.
  2. Bardzo pragnę podziękować wszystkim za udział w obchodach Świętego Triduum Paschalnego. Dziękuję służbie liturgicznej, która pod opieką ks. Przemysława zadbała o świąteczną oprawę tych dni: ministrantom, lektorom, panu organiście Tomaszowi za oprawę muzyczną, ale także przedstawicielom Kościoła Domowego, bielankom, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży, niosącym chorągwie i feretrony, Kołom Żywego Różańca, prowadzącym adorację. Bardzo dziękuję za wykonanie Grobu Pańskiego i Kaplicy Przechowania Najświętszego Sakramentu, czyli tzw. Ciemnicy. Szczególne podziękowania składam paniom za wykonanie dekoracji kwiatowych. Wyrazy wdzięczności składam wszystkim utrzymującym porządek wokół kościoła; tutaj zwłaszcza panu Michałowi Rudzkiemu, burmistrzowi Karczewa, za pomoc w usunięciu odpadów bio. Szczególne podziękowania składam panu kościelnemu, Jackowi i wszystkim za utrzymanie w tym wymagającym czasie porządku w kościele: przedstawicielom Kół Różańcowych, Odnowy w Duchu Świętym i Wspólnotom Neokatechumenalnym.
  3. Jednocześnie pamiętajmy, że przygotowujemy się do odpustu parafialnego. Od Wielkiego Piątku sprawowana jest Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00. Po Mszy odpustowej w Niedzielę Miłosierdzia Bożego 24 kwietnia o godz. 12.00 chcielibyśmy zorganizować wzorem ubiegłych lat piknik. Bardzo proszę o zaangażowanie w tę sprawę, zwłaszcza gdy chodzi o pieczenie ciast i wszelką pomoc w ustawieniu stanowisk wokół kościoła.
  4. W sobotę 23 kwietnia odbędzie się o godz. 9.00 druga próba przed I Komunią Świętą.
  5. Również w sobotę 23 kwietnia odbędzie się dzień skupienia dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. O godz. 13.00 konferencja, o 14.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i sakrament pokuty, o 15.00 Msza święta z Koronką do Bożego Miłosierdzia, o 16.00 ustawienia i spotkanie integracyjne przy ciastku w świetlicy 
  6. W przyszłą niedzielę o godz. 10.30 będzie sprawowana Msza święta z kazaniem mistagogicznym dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej, a po niej odbędzie się kolejne spotkanie w kaplicy św. siostry Faustyny.
  7. W przyszłą niedzielę zapraszamy o 15.00 na Godzinę Miłosierdzia. Czuwanie poprowadzi młodzież z KSM-u.