Ogłoszenia parafialne, II Niedziela Wielkiego Postu, 13.03.2022

  1. II Niedziela Wielkiego Postu jest dniem solidarności ze światem misyjnym, stąd po Mszach odbywają się zbiórki do puszek wspomagające misjonarzy. W tym tygodniu przypada w sobotę Uroczystość Św. Józefa Oblubieńca Najśw. Maryi Panny; będzie sprawowana dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. 
  2. Przypominamy, że Droga Krzyżowa w naszej Parafii sprawowana jest w piątki o godz. 17.15 z udziałem dzieci oraz dla dorosłych i młodzieży bezpośrednio po Mszy wieczornej. Zapraszamy także na Gorzkie Żale i kazanie pasyjne w niedziele na godz. 17.15. Pamiętajmy także o modlitwie Koronką do Miłosierdzia Bożego w piątki o 15.00. Na czas Wielkiego Postu adoracja Najświętszego Sakramentu zostanie wydłużona do godz. 17.00.
  3. Przez ostanie miesiące na terenie naszej diecezji trwał diecezjalny etap ogłoszonego przez papieża Franciszka Synodu o synodalności. Przypominamy, że ostateczny termin składania ankiet mija 15 marca 2022 r. Zapraszamy do jak najliczniejszego udziału w drodze synodalnej. Ankiety można wysłać na adres sekretariatu synodu lub pocztą elektroniczną: synod@diecezja.waw.pl. Pomocą przy ewentualnych pytaniach służy ks. Przemysław.
  4. Dzisiaj o g. 10.30 sprawowana będzie Msza św. z kazaniem mistagogicznym dla dzieci przygotowujących się do I Komunii św., a po Mszy krótkie spotkanie dla rodziców w kaplicy.
  5. W niedzielę 20 marca po Mszy św. o 10.30 odbędzie się spotkanie dla rodziców i dzieci, które w tym roku będą przeżywały rocznicę I Komunii Świętej.
  6. Dzisiaj o 16.00 odbędzie się kolejne spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania w świetlicy parafialnej.
  7. W niedzielę 27 marca po Mszy świętej o 10.30 zapraszamy chłopców po drugiej klasie szkoły podstawowej i ich rodziców na spotkanie organizacyjne dla nowych kandydatów na ministrantów.
  8. W sobotę 19 marca o 10.30 zapraszamy do świetlicy parafialnej na spotkanie bielanek. Zapraszamy także nowe osoby.
  9. Przypomnę, że w poniedziałki po Mszy wieczornej odbywają się spotkania grupy Odnowy w Duchu Świętym Winnica Pana, która w najbliższy poniedziałek zaprasza na konferencję nt. wspólnoty.
  10. W ramach Wielkiej Nowenny w intencji Ojczyzny organizowana jest Droga Krzyżowa ulicami Otwocka; początek o 18.00 w kościele św. Teresy od Dzieciątka Jezus.
  11. Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej i zapoznania się z ofertą naszego parafialnego sklepiku.