13 marca 2022r.

„Idziemy” „Walka nie tylko bronią Od wielu lat pracują na Ukrainie. Są tam również teraz – w sytuacji zagrożenia – i nie mają zamiaru wyjeżdżać. KAPŁANI pochodzący z Polski dzielą się doświadczeniami ostatnich dni. Ich przesłanie – „Każde uczynione dobro to jest w jakiś sposób, amunicja dla tych, którzy walczą z bronią w ręku.

Reformy Franciszka” Czy pontyfikat Ojca Świętego Franciszka to nowy model papiestwa? Jakie najważniejsze reformy instytucjonalne podjął dotychczas O. Św. Franciszek? Jakie stanowisko wobec niemieckiej drogi synodalnej, niosącej napięcia doktrynalnej zajmie O. Św Franciszek?

 

Niedziela” „Franciszek – żart Pana Boga?”  Autorzy, w kilku felietonach, próbują się zastanowić, co powoduje, że nie brak – także w Polsce – osób dla których papież z Argentyny nie przestaje być „problemem”..

 

 „Gość Niedzielny” Dziś w wielkopostnym cyklu – o grzechu chciwości..

oraz felieton „Mnieście uczynili” Kryzysy są doskonałym sprawdzianem wyznawanego światopoglądu. To, że człowiek poddany próbie ukazuje swoje prawdziwe oblicze, jest oczywiste, przestają bowiem działać zwyczajowe hamulce, a pokusa poprawności ustępuje instynktowi przetrwania.

Jest też dodatkowe, EXTRA wydanie Gościa z okazji 20 rocznicy kanonizacji św. Ojca Pio. Prosimy o szybką decyzję, bo mamy małą ilość

 

„Mały Gość Niedzielny” Mięciutka ściereczka z mikrofibry, przy jej pomocy zadbamy o nasze telefony, smartfony, tablety i okulary.

 

W sklepiku są świece Caritas, dochód z ich sprzedaży zasili fundusz pomocy osobom, które potrzebują naszej pomocy. Są już też karty wielkanocne i baranki.

Zapraszamy po modlitewniki „Gorzkich Żali” i „Drogi Krzyżowej”

Są już medaliki – Matki Bożej Szkaplerznej i  Cudowny Medalik. 

Sklepik przyłącza się do akcji obchodów 20rocznicy kanonizacji i książki związane z sylwetką Św. Ojca Pio proponujemy z obniżką ceny do 40%

 

                                                                      Opracował Wojciech Balas