13 marca 2022r. – POLECANE

Któryś za nas cierpiał rany, Jezu Chryste zmiłuj się nad nami!

W całej Polsce rozlega się dziś to wołanie. Jakże szczególnego wydźwięku nabiera Ono w dzisiejszym świecie. Jeszcze nie skończyła się klęska epidemii, a już u naszych bram stanęła wojna. Na razie dotknęła ona naszego sąsiada, ale pośrednio odbija się i na nas. Setki tysięcy ofiar, uciekających przed wojną, zwróciło się do nas z prośbą o pomoc. Jakże cieszy, że Polacy nie odwrócili się od nich. Przyłączajmy się do pomocy Im, a także innym, którzy naszej pomocy potrzebują. A jest ich wiele. Może ich los nie jest tak spektakularnym nieszczęściem jak ofiar wojny. A może przyzwyczailiśmy się do ich obecności wśród nas, bo są z nami od lat. Biedni, chorzy, samotni, od lat, Caritas spieszy Im z pomocą. Jedna z tych form pomocy, to świece – wigilijne i wielkanocne. Są dostępne i w naszym kiosku.

A z książek, zgodnie ze wstępem polecam:

  Droga krzyżowa i Męka Pana Jezusa z Wenantym Katarzyńcem”

Zawiera nieznane teksty rekolekcji pasyjnych polskiego Szarbela

Przeżywanie męki Pańskiej było głęboko wpisane w posługę polskiego Szarbela, ojca Wenantego Katarzyńca. Poruszające rekolekcje autorstwa zakonnika z Kalwarii Pacławskiej wprowadzają czytelnika w misterium krzyża.

 Jaką rolę w naszym życiu duchowym odgrywa grzech? Co dzieje się z duszą zanurzoną w mroku? W jaki sposób miłosierny Bóg podaje nam rękę, by uwolnić nas od zła? Sługa Boży Wenanty prowadzi nas ścieżkami wiary, wskazując drogę ku pełnemu wyzwoleniu.

 

W książce, obok nieznanych konferencji o. Wenantego Katarzyńca, znajdują się także rozważania stacji drogi krzyżowej.

A także:

Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo

   Cierpienie przygniata człowieka w chwili, gdy go dopada, ale w swoim czasie odnawia ludzkie serce.

ks. Dolindo Ruotolo

„Dolindo” znaczy „cierpienie” – mawiał kapłan z Neapolu, podsumowując swoje życie naznaczone krzyżem. Matka Boża zostawiła mu takie słowa: „Wciąż za mało kochacie cierpienia i męki Jezusa. Jesteście sterylni w sercu z tego właśnie powodu. Kiedy staniesz przed Najświętszym Sakramentem, zanurz się w jednej ze scen Jego Pasji, a zobaczysz, że za każdym razem poczujesz w sobie nową siłę”.

 

Droga Krzyżowa Malucha

Pójdę Drogą Krzyżową razem z Panem Jezusem. Krzyż Jego podtrzymując z miłością, nie pod przymusem. Krzyż poniosę z mym Panem odważnie, krok po kroku. Patrząc w twarz Jego świętą, przy Jego idąc boku.

 

ZAPRASZAMY