6 marca 2022r. POLECANE

Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus!

Dziś na rozpoczęty okres Wielkiego Postu, pragnę przedstawić kilka książek, które pomogą nam w umocnieniu i rozwinięciu naszej wiary, a także pokażą nam Sakramenty Święte w nowym świetle.

Autorem tych książek jest Vinny Flynn, jest utalentowanym pisarzem, a jego przejmujące nauczanie o Bożym Miłosierdziu, sakramentach i ojcowskiej miłości Boga uczyniło z niego popularnego prelegenta na misjach parafialnych, konferencjach i rekolekcjach.

Pierwsza z tych książek, szczególnie polecanych na Wielki Post to:

  7 tajemnic spowiedzi”  

 Musisz iść do spowiedzi, bo chcesz przyjąć Komunię,

 Brzmi znajomo? Dla wielu katolików spowiedź jest jedynie środkiem do celu: oczyszcza nas z grzechu, byśmy mogli przyjmować Komunię. Papież Franciszek mówi jednak, że spowiedź jest czymś więcej niż tylko „wizytą w pralni”. Jest „spotkaniem z Jezusem, który czeka na nas takich, jacy jesteśmy”.

 W 7 tajemnicach spowiedzi Vinny Flynn zdradza nam sekrety tego wyjątkowego spotkania. Dla wielu osób będą one zupełną nowością! Zrozumienie ich przemieni twoje życie.

 abp William E. Lori, arcybiskup Baltimore tak napisał we wstępie:

Vinny Flynn napisał głęboką i praktyczną książkę. Chciałbym zachęcić do zapoznania się z nią nie tylko osoby, które się regularnie spowiadają. Polecam ją przede wszystkim tym, którzy z różnych względów nie przystąpili do tego sakramentu od bardzo dawna, a poszukują powodu, by do niego powrócić.

Pozostałe tytuły to:

7 tajemnic Bożego Miłosierdzia

   czyli Jak żyć życiem kształtowanym przez miłosierdzie?

7 tajemnic Eucharystii

   czyli Czym jest „największy skarb Kościoła”?

21 sposobów modlitewnego uwielbienia

     czyli Przewodnik po adoracji eucharystycznej

Msza Święta i Adoracja Eucharystyczna – Modlitwy i rozważania

     Otwórz się na prawdziwą obecność Boga w Eucharystii.

Zapraszamy