Ogłoszenie Burmistrza Karczewa

Drodzy Mieszkańcy, 

W związku z trudną sytuacją naszych sąsiadów z Ukrainy, chcielibyśmy wyrazić naszą solidarność i wesprzeć ich w tych trudnych dla nich chwilach spowodowanych agresją ze strony Rosji. Jako Gmina podjęliśmy decyzję o zorganizowaniu zbiórki podstawowych artykułów dla uchodźców. Miejsca zbiórki wskazane zostały na stronie internetowej www.karczew.pl Są to m.in. szkoły w Otwocku Wielkim, Sobiekursku, Glinkach, budynek domu kultury w Karczewie, hala miejska w Karczewie, OSP w Karczewie, biblioteka gminna na Ługach, Miejsko Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Karczewie. Lista artykułów, które zbieramy, dostępna jest na stronie internetowej gminy i w gminnych mediach społecznościowych.

Dodatkowo jesteśmy w trakcie tworzenia bazy noclegowej, ale do realizacji tej inicjatywy potrzebujemy Państwa pomocy. Wszystkich, którzy są chętni zaoferować noclegi prosimy o kontakt na adres mail wso@karczew.pl lub pod nr telefonu 731901400 (Jarosław Stankiewicz) w godz. 8:00 – 20:00

Dziękujemy Wam za jakiekolwiek wsparcie.

 

Co można przekazać na zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy?
– kubki, talerze, sztućce jednorazowe,
– termosy, kubki termiczne,
– kawa, herbata,
– woda w butelkach,
– soki, napoje, tubki typu „Kubuś” dla dzieci, słoiczki z obiadkami dla dzieci, mleko w proszku, itp.
– suche ciastka, paluszki, krakersy, zupki chińskie, itp., przekąski, które można szybko przygotować i zabrać ze sobą w podróż,
– owoce, orzechy, bakalie,
– batony energetyczne,
– dżemy,
– konserwy,
– podstawowe środki ochrony osobistej i kosmetyki (np. mydło, żel pod prysznic, mokre chusteczki, chusteczki higieniczne, podpaski, wkładki, pasta do zębów, szczoteczka do zębów, pieluchy dla dzieci, podpaski, papier toaletowy, itp.)
– płaszcze przeciwdeszczowe,
– baterie, ładowarki do telefonów, powerbanki,
– koce, koce termiczne, kołdry, poduszki,
– bielizna osobista
– plastry,
– płyny do odkażania,
– tabletki przeciwbólowe,
– aspiryna,
– bandaże elastyczne,
– maseczki jednorazowe.

Uwaga! Prosimy, żeby przekazywane produkty były nowe.