Ogłoszenia parafialne, Okres Narodzenia Pańskiego I, 26.12.2021

  1. Trwa obchód oktawy Narodzenia Pańskiego. Dzisiaj przypada niedziela Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jutro wspominamy św. Jana Apostoła i Ewangelistę, we wtorek 28 grudnia Świętych Młodzianków. Oktawa Narodzenia Pańskiego kończy się uroczystością Świętej Bożej Rodzicielki, która jest tzw. świętem nakazanym, co oznacza obowiązek uczestnictwa we Mszy św. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 7.00; pozostałe msze św. jak w niedzielę.
  2. W piątek 31 grudnia o godz. 18.00 będzie sprawowana Msza św. dziękczynna za mijający rok i wystawienie Najświętszego Sakramentu. Bp ordynariusz Romuald Kamiński udzielił w tym dniu dyspensy od pokarmów mięsnych. 
  3. Raz jeszcze chciałem podziękować wszystkim tym, którzy pomagali przy jakiejkolwiek pracy związanej ze świętami Bożego Narodzenia: sprzątaniu i dekoracji kościoła, rozprowadzaniu świec, opłatków i paczek świątecznych dla ubogich jak i za pracę w parafialnym sklepiku.
  4. Dzisiejsza taca przeznaczana jest na budowę nowych kościołów w diecezji. 
  5. Po Nowym Roku chcielibyśmy udać z wizytą duszpasterską. Stosowna informacja ukaże się wkrótce. Rozumiemy, jeśli ktoś z powodów epidemii nie będzie mógł uczestniczyć w kolędzie; prosimy o poinformowanie o rezygnacji z kolędy. W związku z sytuacją epidemiologiczną forma tegorocznej kolędy może ulec zmianie.
  6. Wszystkim parafianom i przebywającym w tym czasie gościom składamy najlepsze życzenia świętowania Narodzin Pana naszego Jezusa Chrystusa.