Ogłoszenia parafialne, III Niedziela Adwentu, 12.12.2021

  1. III Niedziela Adwentu, zwana w tradycji chrześcijańskiej Gaudete, rozpoczyna kolejny tydzień oczekiwania na przyjście Chrystusa Pana. Jest to jednocześnie tydzień Kwartalnych dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin. W tym tygodniu w poniedziałek przypada wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, a we wtorek św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.
  2. Dziś kończą się nasze parafialne rekolekcje. Przypominamy o roratach; zostało właściwie niewiele ponad tydzień możliwości uczestnictwa w tej pięknej Mszy św. W naszym kościele roraty sprawowane są o dni powszednie o godz. 6.30.
  3. Dziś na Mszy św. o g. 10.30 kazanie mistagogiczne, poświęcenie i rozdanie medalików, a po Mszy św. krótkie spotkanie dla rodziców. Prosimy, aby dzieci, które zapisały się do Koła Różańcowego, a nie odebrały z różnych przyczyn grafiku modlitewnego, zgłosiły się do zakrystii.
  4. W przyszłą niedzielę w świetlicy parafialnej o g. 16.45 odbędzie się kolejne spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do Sakramentu Bierzmowania.
  5. U ministrantów jest do nabycia sianko na stół wigilijny. Wszystkie ofiary złożone za sianko są przeznaczone na fundusz ministrancki.
  6. Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży rozprowadza zaprojektowane i wykonane przez siebie karty świąteczne. Wszystkie ofiary złożone za karty są przeznaczone na wsparcie ich funduszu.
  7. Przypominamy także o możliwości składania ofiar do puszek pod chórem na świąteczne paczki dla ubogich.
  8. W sobotę 18 grudnia o godz. 19.15 będzie dodatkowa Msza św. z IV Niedzieli Adwentu.
  9. W związku z obostrzeniami epidemiologicznymi planujemy w tym roku sprawować dwie „Pasterki”: o godz. 22.00 i o 24.00.
  10. Przypominamy, że trwa Synod o synodalności. Stwarza on możliwość zabrania głosu w tym historycznym przedsięwzięciu przez wypełnienie specjalnej ankiety. W gablocie znajduje się plakat informacyjny, a więcej wiadomości znajdziemy na stronie parafialnej i diecezjalnej. W naszej parafii wypełniamy ankiety wspólnotowo, o czym informowaliśmy w zeszłym tygodniu. Każdy ma jednak możliwość wypełnienia ankiety indywidualnie. Gdyby ktoś potrzebował pomocy w tym względzie proszony jest o kontakt z ks. Przemysławem.