Ogłoszenia parafialne, I Niedziela Adwentu, 28.11.2021

 1. I Niedziela Adwentu rozpoczyna nowy rok liturgiczny. W okresie tym przygotowujemy się do świąt Narodzenia Pańskiego. choć do 16 grudnia liturgia mówi nam o powtórnym przyjściu Chrystusa Pana na końcu czasów. W tym tygodniu we wtorek przypada święto św. Andrzeja, Apostoła, a w piątek wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 2. Przejawem adwentowego przygotowania na narodziny Pana Jezusa są roraty, czyli Msza św. o Najświętszej Marii Pannie w Adwencie, która w naszej parafii będzie sprawowana o godz. 6.30. Polska posiada wyjątkową tradycję rorat na tle całego Kościoła; dla najmłodszych możliwość losowania figurki adwentowego anioła.
 3. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii przewidujemy w następującym porządku: zaczynamy w piątek 10 grudnia; msze św. o godz.: 6.30; 15.00; 16.30 (adresowana dla najmłodszych) i o 18.00; sobota 11 grudnia; msze św. o godz.: 6.30; 9.00; 16.30 (adresowana dla najmłodszych) i o 18.00; 12 grudnia (III niedziela Adwentu) – porządek niedzielny.
 4. W Kościele powszechnym rozpoczął się Synod o Synodalności, zainaugurowany przez papieża  Franciszka 10.10.2021 r. Ojciec św. poprosił cały Kościół, aby podjął drogę wsłuchania się w głos wszystkich wierzących. Każdy z nas jest zaproszony do wzięcia udziału w tym historycznym wydarzeniu. W naszej parafii zostaje powołany Zespół Synodalny, który będzie miał na celu propagowanie i koordynowanie prac związanych z przebiegiem Synodu. W związku z tym zapraszamy przedstawicieli grup parafialnych (ŻYWY RÓŻANIEC, SŁUŻBA LITURGICZNA, KSM, ODNOWA W DUCHU ŚWIĘTYM, NEOKATECHUMENAT, KOŚCIÓŁ DOMOWY, RYCERZE ŚW. JANA PAWŁA II) do wzięcia udziału w ankiecie synodalnej i rzetelne jej wypełnienie. Spotkanie informacyjne odbędzie się w kaplicy św. Faustyny w niedzielę 5 grudnia po Mszy Świętej o 10.30. Więcej informacji nt. Synodu znajdziemy na stronie naszej diecezji.
 5. Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z naszej parafii zaprasza serdecznie młodych w wieku 14-30 lat na spotkania wspólnoty w niedziele po Mszy św. wieczornej. Najbliższe spotkanie będzie miało charakter integracyjny. Natomiast w przyszłą niedzielę w ramach spotkania odbędzie się wyjazd na sztukę seminaryjną.
 6. W związku z powyższym informuję, że są jeszcze wolne miejsca na wyjazd na sztukę Pan przemówił wystawianą przez kleryków Seminarium Duchownego naszej diecezji. Bierze w niej znaczący udział nasz kleryk Radek Janowski, o czym możemy się więcej dowiedzieć w bieżącym nr. Idziemy. Wyjeżdżamy spod kościoła 05 grudnia o godz. 13.30.
 7. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się zawiązanie Koła Różańcowego p.w. świętych Franciszka i Hiacynty z Fatimy. Dzieci, które się zapisały, otrzymają błogosławieństwo i grafik modlitwy na cały rok.
 8. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy dziś na 16.45 do świetlicy parafialnej.
 9. Ponawiamy zaproszenie dla kandydatów na ministrantów; zbiórka w czwartek o 16.45.
 10. W naszej parafii zakończyły się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Bardzo dziękuje wszystkim uczestnikom i organizatorom. W najbliższy poniedziałek, czyli 29.11.2021 r. przypada 11. rocznica wspólnoty Winnica Pana i z tej okazji zapraszam w tym dniu o 18.00 na Eucharystię w intencji jubilatów, którzy rozpoczęli drugą dekadę działalności w parafii owocnie przeprowadzonymi rekolekcjami; będzie to Msza św. z uwielbieniem Pana za 11 lat życia i służby parafii, a przede wszystkim za udzielone łaski i dary Ducha Świętego.
 11. W sobotę 04 grudnia spotkanie Kół Żywego Różańca o godz. 17.00.
 12. Od przyszłego tygodnia będą rozprowadzane opłatki na stół wigilijny.