Ogłoszenia parafialne, XXXIV Niedziela Zwykła, 21.11.2021

  1. Dziś przypada Niedziela Chrystusa Króla Wszechświata, rozpoczynająca ostatni tydzień roku liturgicznego. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek – św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, w środę – św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i towarzyszy.
  2. W poniedziałek 22. listopada po Mszy wieczornej odbędzie się poświęcenie róż ku czci św. Rity.
  3. W przyszłą sobotę o g. 1200 zapraszamy do świetlicy parafialnej na spotkanie bielanek.
  4. W przyszłą sobotę 27. listopada o godz. 19.15 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnot neokatechumenalnych z formularza I niedzieli Adwentu.
  5. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 1030 odbędzie się zawiązanie Koła Różańcowego pw. Św. Franciszka i Hiacynty z Fatimy. Dzieci, które się zapisały, otrzymają błogosławieństwo i grafiki modlitwy na cały rok.
  6. Wspólnota młodzieżowa Góra Tabor z naszej parafii zaprasza serdecznie młodych w wieku 14-30 lat na spotkania wspólnoty w niedziele po wieczornej Mszy Świętej.
  7. W przyszłą niedzielę o 1645 zapraszamy do świetlicy parafialnej młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.
  8. Zapraszamy chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami na zbiórki kandydackie. Pierwsza odbędzie się w najbliższy czwartek o g. 1645 w kościele.
  9. Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego podał wstępne dane z liczenia wiernych w niedzielę 26. września. Średnia statystyczna przychodzących na msze w naszej diecezji wynosi 20, 8%, co oznacza blisko ośmioprocentowy spadek w stosunku do 2019 r. Średnia statystyczna przyjmujących Komunię św. w naszej diecezji wynosi 50, 2% co jest przeszło jednoprocentowym wzrostem w stosunku do 2019 r. Średnia statystyczna przychodzących na msze w naszym dekanacie wynosi 25, 5%, a w 2019 r. wynosiła 32, 1%; średnia statystyczna przyjmujących Komunię św. wyniosła 52, 5% i jest podobna jak w 2019 r. Nasza parafia z wynikiem 19, 2% przychodzących na msze zajęła ostatnie miejsce w dekanacie; mamy przeszło ośmioprocentowy spadek do 2019 r.
  10. Zapraszam chętnych na obejrzenie sztuki Pan przemówił w wykonaniu alumnów III i IV roku Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Warszawsko-Praskiej w dn. 05.12.2021 r.; wyjazd autokarem spod kościoła o 13.30; zapisy w zakrystii.