Ogłoszenia parafialne, XXXII Niedziela Zwykła, 7 listopada 2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 32. tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: we wtorek 9. listopada poświęcenie Bazyliki Laterańskiej; w środę 10. listopada św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; w czwartek 11. listopada św. Marcina z Tours; w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.00; w piątek 12. listopada św. Jozafata, biskupa i męczennika; w sobotę 13. listopada świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, pierwszych męczenników Polski. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca; po Mszy św. o 12.00 odbędzie się nabożeństwo z wystawieniem Najświętszego Sakramentu.
  2. W naszej Parafii przeżywamy nawiedzenie kopii obrazu Matki Bożej Łaskawej, Patronki Warszawy, Strażniczki i Królowej Polski. W dni powszednie po porannej Mszy św. odmawiamy różaniec. W dniach 7-15.11.2021 r. odmawiamy Nowennę do Matki Bożej Miłosierdzia. 06.11.2021 r. – sobota 16.45 – przywitanie obrazu – różaniec (Koła Różańcowe) – Msza Święta – odczyt nt. historii obrazu – Apel Jasnogórski; 07.11.2021 r. – niedziela Msze święte wg porządku niedzielnego; po Mszy św. o 12.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu; 17.30 różaniec (Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży); 08.11.2021 r. – poniedziałek 17.30 różaniec (Odnowa w Duchu Świętym) – Msza św. – kolejny dzień Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym; 09.11.2021 r. – wtorek 17.30 różaniec (Wspólnoty Neokatechumenalne) – Msza św. – Nieszpory o NMP (Wspólnoty Neokatechumenalne) – Apel Jasnogórski; 10.11.2021 r. – środa 18.00 Nowenna do NMP Matki Nieustającej Pomocy – Msza św. – różaniec (Koła Różańcowe) – Apel Jasnogórski; 11.11.2021 r. – czwartek Na Mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 zawierzenie Ojczyzny Matce Bożej Łaskawej; po Mszy wieczornej różaniec (Rycerze św. Jana Pawła II) – Apel Jasnogórski; 12.11.2021 – piątek 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego; o 18.00 Msza św.; po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu – różaniec (Służba Liturgiczna) – Apel Jasnogórski;  13.11.2021 r. – sobota o godz. 11.00 różaniec (Koła Różańcowe) – pożegnanie obrazu zakończone modlitwą Anioł Pański
  3. Ponawiamy zaproszenie w związku z zamiarem utworzenia Dziecięcego Koła Różańcowego. Koło to jest zawiązywane tylko na jeden rok. Intencją codziennej modlitwy jest modlitwa za rodziców. Zobowiązania członka Koła to codzienna modlitwa jednym dziesiątkiem różańca, czyli 5 minut codziennej modlitwy w intencji rodziców. Aby Koło powstało potrzebne jest 20 osób. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Przemysławem.
  4. Wspólnota młodzieżowa Góra Tabor z naszej parafii działająca w ramach KSM zaprasza serdecznie młodych w wieku 14-30 lat na spotkania wspólnoty w niedziele po wieczornej Mszy Świętej. Najbliższe spotkanie odbędzie się dziś w świetlicy parafialnej.
  5. W niedzielę 14 listopada  na Mszy Świętej o g. 10.30 odbędzie się kolejne spotkanie dla dzieci i rodziców przygotowujących się do I Komunii Świętej. O 10.30 Msza Święta z kazaniem mistagogicznym, poświęcenie i rozdanie modlitewników i po Mszy Świętej krótkie dla rodziców.
  6. W sobotę 13. listopada o godz. 19.15 będzie dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnot neokatechumenalnych z formularza niedzielnego.
  7. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy pomagali przy sprzątaniu kościoła i uporządkowaniu terenu wokół, zwłaszcza minioną sobotę.