Ogłoszenia parafialne, XXX Niedziela Zwykła, 24 października 2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 30. tydzień okresu zwykłego, w którym przypada w czwartek święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Przed nami ostatni tydzień października, co kładę na sercu tych, którzy jeszcze nie uczestniczyli w nabożeństwach różańcowych.
  2. W konkursie Mój Różaniec udział wzięło 16 dzieci. Dziś na zakończenie Mszy św. o godz. 10.30 dzieci otrzymają pamiątkowe dyplomy, różańce i upominki książkowe. Dziękujemy dzieciom i rodzicom za wzięci udziału w konkursie. Wystawę prac można obejrzeć w kaplicy św. s. Faustyny. Chcemy również zaprosić dzieci do utworzenia Dziecięcego Koła Różańcowego. Koło to jest zawiązywane tylko na jeden rok. Intencją codziennej modlitwy jest modlitwa za rodziców. Aby zostać członkiem Koła należy pobrać Deklarację od ks. Przemysława, wypełnić ją i przynieść w przyszłym tygodniu. Zobowiązania członka Koła to codzienna modlitwa jednym dziesiątkiem różańca (1x Ojcze nasz; 10x Zdrowaś Maryjo; 1x Chwała Ojcu; 1x O mój Jezu😉 To 5 minut codziennej modlitwy w intencji rodziców. Zapraszamy do uczestnictwa. Aby Koło powstało potrzebne jest 20 osób. Zainteresowani proszeni są o kontakt z ks. Przemysławem.
  3. Dziś o g. 16.30 w kościele zapraszamy na spotkanie kandydatów do sakramentu Bierzmowania (2 rok przygotowania). Wobec pytań, jakie pojawiają się odnośnie do nowej grupę kandydatów do Bierzmowania, informujemy, że dokument roboczy Synodu Młodych, który oficjalnie zostanie wydany na zakończenie Synodu Młodych 20 listopada 2021 r., podaje następujące wskazanie: Przygotowanie bezpośrednie do bierzmowania w diecezji warszawsko-praskiej powinno ze względu na poziom dojrzałości emocjonalnej i duchowej, a także na większą świadomość wiary, rozpoczynać się w pierwszej klasie szkoły ponadpodstawowej. Z ważnych przyczyn może ono rozpoczynać się w ostatniej klasie szkoły podstawowej. Z tego względu nowa grupa w naszej parafii rozpocznie przygotowanie we wrześniu 2022r.
  4. Dziś po wieczornej Mszy św. zapraszamy do świetlicy na plebanii na spotkanie integracyjne grupy młodzieżowej KSM (Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży).
  5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Od 1. do 8. listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten można ofiarować tylko za dusze w czyśćcu cierpiące. W Uroczystość Wszystkich Świętych msze św. będą sprawowane w porządku niedzielnym. Po Mszy św. o 18.00 odbędzie się w kościele procesja za zmarłych z odczytaniem wypominków jednorazowych. 2. listopada, czyli w Dzień Zaduszny, procesja w intencji zmarłych z wypominkami jednorazowymi odbędzie się po Mszy św. o godz. 9.00. Tego dnia w intencji zmarłych podawanych w wypominkach jednorazowych odbędzie się różaniec o godz. 17.30. Wypominki roczne będą odczytywane w piątki na Mszy św. o 18.00. Stosowne kartki znajdują się pod chórem i w zakrystii; imiona zmarłych można zgłaszać także w kancelarii parafialnej.
  6. W związku z coraz większą liczbą zakażeń prosimy u zakładanie maseczek podczas pobytu w kościele.
  7. Z całego serca dziękuję wszystkim, którzy w minioną sobotę pomagali przy grabieniu liści. Takiej pomocy będziemy jeszcze potrzebować w kolejnych tygodniach.