Ogłoszenia parafialne, XXVIII Niedziela Zwykła, 10 października 2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 28. tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Jana XXIII, papieża; w środę bł. Honorata Koźmińskiego; w czwartek wspominamy św. Małgorzatę Marię Alacoque, dziewicę, a po Mszy św. wieczornej odbędzie się nabożeństwo do św. Jana Pawła II. W czwartek przypada Dzień Edukacji Narodowej. Pamiętajmy w modlitwach o naszych nauczycielach i wychowawcach, także tych, którzy odeszli do wieczności. W piątek przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę św. Jadwigi Śląskiej. 
  2. W piątek, chociaż przypada wspomnienie św. Teresy od Jezusa, w naszej parafii obchodzimy rocznicę dedykacji kościoła. Będzie w tym dniu dodatkowa Msza św. o godz. 9.00. W tym dniu na terenie naszej parafii nie obowiązuje zakaz spożywania pokarmów mięsnych.
  3. Zgodnie z zapowiedzią, pod kościołem zbieramy do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik ku czci św. Jana Pawła II.
  4. Dzisiaj po Mszy św. o 10.30 spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Dzisiaj także o 16.30 odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
  5. Wczoraj, czterech naszych ministrantów: Kajetan Deżakowski, Bartosz Zych, Oskar Maj, Paweł Pielak zostali ustanowieni w katedrze przez naszego biskupa ordynariusza lektorami. Byłoby pięć promocji lektorskich, ale jednej przeszkodziła choroba kandydata, co zapewne wkrótce będzie uzupełnione.
  6. W związku ze zbliżającym się listopadem można od dzisiaj zgłaszać zmarłych do modlitwy wypominkowej. Tzw. wypominki jednorazowe odczytywane będą podczas procesji za zmarłych 1. listopada po Mszy św. o 18.00 i  2. listopada po Mszy św. o 9.00. W tym dniu będziemy także odmawiać za zmarłych różaniec o godz. 17.30. Natomiast wypominki roczne będą odmawiane w każdy piątek podczas Mszy świętych wieczornych.
  7. Dzisiaj o 19.00 w Parafii Matki Bożej Królowej Polski w Otwocku-Kresach odbędzie się Pop-Oratorium ku czci św. Jana Pawła II. Na to wydarzenie zaprasza ks. proboszcz Jan Śmigasiewicz, który jest kompozytorem tegoż oratorium. Więcej informacji znajdziemy w gablocie.
  8. Zwracam się z prośbą o pomoc w utrzymaniu porządku wokół kościoła. Jesień jest w tym względzie bardzo wymagająca. Bardzo proszę wszystkich, którym wystrój i obejście kościoła leży na sercu, aby stawili się w sobotę w godzinach przedpołudniowych. Zapraszam już od 8.00 rano. Bardzo dziękuję wszystkim tym, którzy taką pomoc wyświadczyli w minioną sobotę. Ale jeszcze bardziej pragnę podziękować tym wszystkim, którzy nawet nie czekając, apel przychodzą nie tylko z obowiązku czy poczucia odpowiedzialności, ale przede wszystkim z miłości do tego miejsca, gdyż jest ono utrzymane nie tylko pracą, ale właśnie miłością. I pragnę tutaj wymienić panią Halinę Jankowską, panów Witolda Kantora, Stanisława Zawadkę i oczywiście panów kościelnych Stanisława Salomonika i Adama Włodkowskiego.