10 października 2021 r.

Zapraszamy do „Idziemy” –  „Polak i Katolik” Te słowa, pisze ojciec Dariusz Kowalczyk były zawsze w odczuciu Polaków obiektywną prawdą. Jednak będąc w Gdyni zobaczyłem napis na jednym z budynków: Polska obrzydła mi, dlatego, że za dużo tu wody święconej, a za mało mydła. I nie wiem, czy ci co to napisali i pozwalają, żeby wisiało to są Polacy?           

    Polecamy też artykuły o: mało znanym epizodzie z życia Św. JP II, gdy został wysłany przez kardynała Sapiehę w podróż do Francji, Belgii i Holandii, aby zaznajomić się z duszpasterstwem wśród robotników. I Ojca Jacka Salija przypominające słowa Papieża, że odrzucając Boga, negujemy najgłębsze źródło prawdziwej wielkości człowieka.

NiedzielaMajestat Boga a pokora człowieka Ks. Janusz Królikowski pisze:Zapytano mnie, co sądzę o słynnej Mszy św. celebrowanej przez abp. Grzegorza Rysia. Problem jest poważny przede wszystkim z tej racji, że dotyczy nie tylko księdza arcybiskupa, ale też wielu innych kapłanów. Nie chodzi o to, by teatralnie rozrywać szaty, ale trzeba zwrócić uwagę na pewne zjawisko o charakterze duchowo-teologicznym. 

 „Gościu Niedzielnym” – „Niewinny!” Biorąc do ręki pierwszy tom więziennego dziennika kardynała George’a Pella, należy przygotować się na sporą dawkę emocji, w tym gniewu. Jeden z moich krewnych, starszy już człowiek, sięgnął po niego i odłożył po przeczytaniu pierwszych dwóch stron. Zdenerwowany stwierdził, że nie jest w stanie czytać dalej. Nie może się pogodzić z tym, że są na ziemi ludzie zdolni do takiej podłości, jaka spotkała niesprawiedliwie skazanego kardynała. 

    W „Małym Gościu Niedzielnym” Podstawka pod kubek, lub szklankę.

W sklepiku możemy kupić Świecę Niepodległości, z folderem zawierającym jej historię – składając w ten sposób cegiełkę na budowy Świątyni Opatrzności Bożej

Są także już w sprzedaży kalendarze religijne na rok 2022 oraz karty świąteczne z motywami religijnymi i z  OPŁATKIEM.