3 października 2021 r.

Dziś w „Idziemy” – „Do progów Apostołów” W poniedziałek rozpoczyna się wizyta polskich biskupów w Watykanie. Wydarzenie zapowiadane od kilkunastu tygodni, opatrywane wieloma podtekstami. W jakim celu udają się biskupi do Ojca Świętego, czy to normalna, rutynowa wizyta, czy też jak niektórzy piszą, niespodziewane zaproszenie. O celach i potrzebach takiej pielgrzymki, bez przekłamań i ubarwień. Polecamy też: Wiara w Chrystusa odpowiedzią na lęk. „Kiedy w dniu 22 października 1978 roku wypowiadałem na placu św. Piotra słowa: «Nie lękajcie się!» – wspominał w wywiadzie „Przekroczyć próg nadziei” św. Jan Paweł II – nie mogłem w całej pełni zdawać sobie sprawy z tego, jak daleko mnie i cały Kościół te słowa poprowadzą”.

NiedzielaKierownik duchowy poszukiwany Człowiek poszukujący, pragnący pogłębić swoją wiarę potrzebuje Kierownika Duchowego, to on towarzyszy nam w przeżywaniu i rozwoju wiary. Przestrzega przed duchowymi zagrożeniami. Jakie są zadania przewodnika duchowego?. Gdyby ktoś chciał stworzyć krótką definicję chrześcijaństwa, mógłby powiedzieć, że jest to posiadanie relacji uczeń – mistrz z Jezusem. Oczywiście, z tego wynikałby dalej cały szereg zachowań, takich jak modlitwa, życie sakramentalne, przestrzeganie zasad moralnych itd., niemniej jednak u podstaw tych wszystkich praktyk powinna stać właśnie relacja.

Gościu Niedzielnym” – poleca dziś szczególnie tekst prostujący nieprawdziwe informacje o autorze obrazu Jezusa Miłosiernego– Eugeniuszu Kazimirowskim, autorze Obrazu Miłosierdzia Bożego w Wilnie,

a także rozmowę o niemieckiej drodze synodalnej.

W „Małym Gościu Niedzielnym” Podstawka pod kubek, lub szklankę.

Przed nami Święto Niepodległości. Wzorem lat ubiegłych w sklepiku możemy kupić Świecę Niepodległości, z folderem zawierającym jej historię – składając w ten sposób cegiełkę na budowy Świątyni Opatrzności Bożej

Przed kilkoma dniami przeżywaliśmy wspomnienie Św Ojca Pio.

Tylko dziś proponujemy książki o Tym stygmatyku z rabatem 40%.