Ogłoszenia parafialne, XXVI Niedziela Zwykła, 26 września 2021 r.

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 26. tydzień zwykły. Przypadają w nim następujące wspomnienia: w poniedziałek św. Wincentego à Paulo, prezbitera; we wtorek św. Wacława, męczennika; w środę przypada rocznica poświęcenia naszej bazyliki katedralnej; w czwartek św. Hieronima, prezbitera i doktora Kościoła; w piątek św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła; w sobotę św. Aniołów Stróżów.
  2. Od 1. października rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele sprawowane będą w następującym porządku: w środy i piątki po Mszy św., a pozostałe dni tygodnia o godz. 17.30. Bardzo proszę, aby w prowadzenie różańca w niedzielę zaangażowało się Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży, które się niedawno zawiązało w naszej parafii, w poniedziałek przewiduję udział Odnowy w Duchu Świętym, we wtorek dzieci, w środę Rycerzy św. Jana Pawła II, w czwartek liturgicznej służby ołtarza, w piątek neokatechumenatu, a w sobotę Kół różańcowych.
  3. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiadać będziemy rano przed Mszą świętą, później od 17.00 i w razie potrzeby po Mszy świętej wieczornej.
  4. 2. października przypada pierwsza sobota miesiąca. Modlitwa i spotkanie Kół różańcowych od godz. 17.00.
  5. Kolejna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. o 12.oo odbędzie się procesja eucharystyczna.
  6. Prosimy, aby rodzice, którzy nie złożyli jeszcze Deklaracji do I Komunii Świętej, zrobili to do niedzieli 3 października. Kolejne spotkanie odbędzie się w niedzielę 10 października. O 10.30 będzie Msza święta z kazaniem mistagogicznym dedykowanym zwłaszcza dzieciom pierwszokomunijnym, po Mszy św. spotkanie z rodzicami. W czasie tej Mszy dzieci otrzymają Różańce. Jednak, żeby je zamówić musimy znać dokładną liczbę dzieci.
  7. Dzisiaj podczas Mszy świętych liczymy wiernych i przystępujących do Komunii świętej. W związku z tym, wyjście z kościoła odbywać się będzie tylko głównymi drzwiami. Prosimy o wyrozumiałość w tym względzie.
  8. Od jutra chcemy przeprowadzić w naszej parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy w Duchu Świętym. Będą się one odbywały przez 9 poniedziałków o godz. 19.00. Są to rekolekcje w innej formie niż tradycyjne. Prowadzone będą przez wspólnotę Odnowy w Duchu Świętym, ale adresowane są do wszystkich, którzy pragną pogłębić swoje życie religijne, poszukują Boga, czy chcą odnaleźć sens życia, jeśli czują się pogubieni. Więcej informacji znajdziemy na ulotkach, a dodatkową zachętą niech będzie krótkie świadectwo, jak można doświadczyć działania Ducha Świętego.