26 września 2021 r.

Dziś w „Idziemy” –  „Stulecie księży michalitów” W pamięci wielu z nas ma jeszcze wspomnienie peregrynacji figury św. Michała Archanioła.   Dziś w tygodniku o Księżach Michalitach w 100 rocznicę powstania zgromadzenia i o ks. Markiewiczu jego założycielu.    Polecamy     też:

Bez bólu, z godnością. Hospicjum Opatrzności Bożej Księży Orionistów w Wołominie istnieje od 26 lat. Przy placówce funkcjonuje również hospicjum domowe. Księża i opiekunowie chorych zauważają, że „Pacjent, który nie pogodził się z Bogiem, bliskimi i swoją chorobą, może odczuwać ból mocniej. 

 

Niedziela” „Solidarnie w obronie religii” Obrażanie uczuć religijnych katolików, czy w ogóle ludzi wierzących w Boga, nasila się od lat, nie tylko w Polsce. Zjawisko to, wskazuje na bardzo poważny i głęboki kryzys człowieczeństwa, kultury, moralności. Człowiek ceniący wartości ogólnoludzkie – prawdę, dobro, piękno – nie będzie obrażał innych ludzi, nie będzie naigrawał się z ich wiary, nie będzie kpił z symboliki religijnej, która jest dla nich święta. Nie będzie miotał bez opamiętania wulgaryzmami, wiedząc, że mogą je słyszeć dzieci oraz niepełnoletnia młodzież. Nie będzie obrażał uczuć religijnych osób wierzących, profanując np. krzyż albo wykorzystując go do celów pozareligijnych czy wręcz antyreligijnych (np. do promocji aborcji czy do prowadzenia sporów politycznych). Nie będzie atakował wolności religijnej, która jest jednym z podstawowych praw człowieka.

 

  W „Gościu Niedzielnym” –  „Przebity zakonnik” Stygmaty były dla świętego ojca Pio źródłem cierpienia, ale też szczęścia. Bóg nigdy nie daje jednego bez drugiego. Był piątkowy poranek 23 września 1918 r. Zakonnik klęczał przed krucyfiksem w chórze klasztoru w San Giovanni Rotondo. Nagle ogarnęło go uczucie, jakby zapadał w słodki sen. „Wszystkie zmysły, wewnętrzne i zewnętrzne, jak również wszystkie zmysły duszy zatopiły się w niewysłowionym spokoju. 

 

    W „Małym Gościu Niedzielnym” ZAŚLEPKA NA SMARTFONA LUB LAPTOPA. Wystarczy, że przykleisz ją np. na smartfona i w każdej chwili możesz odsłonić lub zasłonić aparat

 

Przed nami Święto Niepodległości. Wzorem lat ubiegłych w sklepiku dostaniemy Świecę Niepodległości – cegiełkę budowy Świątyni Optrzności.