Ogłoszenia parafialne, XXIV Niedziela Zwykła, 12 września 2021 r.

 

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna 24 tydzień zwykły. Przypadają w nim wspomnienia:
  – w poniedziałek św. Jana Chryzostoma, bpa i dra Kościoła,
  – we wtorek Święto Podwyższenia Krzyża Świętego,
  – w środę NMP Bolesnej,
  – w piątek św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego,
  – w sobotę św. Stanisława Kostki.
 2. Dzisiaj o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. z udziałem dyrekcji, pracowników i uczniów ZS w Karczewie, którego patronem jest właśnie kardynał Stefan Wyszyński.
 3. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej będzie odmówiony różaniec fatimski.
 4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. odbędzie się w niedzielę 19 września po Mszy św. o 10.30. W zakrystii znajdują się deklaracje, które zainteresowani powinni zabrać, wypełnić i przynieść do któregoś z księży.
 5. Dla kandydatów, którzy rozpoczęli już przygotowanie do bierzmowania, przewidziane jest spotkanie w niedzielę 19 września po Mszy św. wieczornej.
 6. W sobotę 18 września o godz. 19.15 w kościele będzie dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnot neokatechumenalnych z formularza niedzielnego.
 7. Zgodnie z ogłoszeniami, od soboty 11 września można zamawiać intencje mszalne na rok 2022.
 8. Przypominam także, że uległy zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Czynna będzie w poniedziałki, środy i piątki od godz. 19.00 do 19.30, w soboty od 8.00 do 8.30. Kancelaria nie będzie czynna w święta kościelne i państwowe oraz we wtorki i czwartki. Na udostępniony nowy nr telefoniczny 572 698 836 można będzie dzwonić właśnie w godzinach pracy kancelarii i sprawach bardzo pilnych jak na przykład pogrzeb.
 9. Organizowana jest z naszej parafii autokarowa pielgrzymka do sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Odbędzie się ona w sobotę 18 września. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy w sklepiku parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 10. Zachęcam do lektury prasy katolickiej i odwiedzenia parafialnego sklepiku.
 11. Dzisiaj po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.
 12. W minionym tygodniu pożegnaliśmy na drogę do wieczności śp. Krzysztofa Melzackiego. Wieczny odpoczynek…