Ogłoszenia parafialne, XXIII Niedziela Zwykła, 5 września 2021 r.

 1. Dziś przypada I niedziela miesiąca; po Mszy św. o 12.00 odbędzie się procesja eucharystyczna. W tym tygodniu przypada we wtorek 7 września wspomnienie bł. Ignacego Kłopotowskiego, prezbitera. W środę 8 września przypada święto Narodzenia NMP, zwane w polskiej tradycji świętem Matki Boskiej Siewnej. Przyszła niedziela jest tzw. niedzielą inwestycyjną. W związku z beatyfikacją sług Bożych: Róży Czackiej i Prymasa Stefana Wyszyńskiego w przyszłą niedzielę o godz. 12.00 będzie sprawowana uroczysta Msza św. z udziałem dyrekcji, pracowników i uczniów ZS w Karczewie, którego patronem jest właśnie kardynał Stefan Wyszyński.
 2. Rozpoczęliśmy rok szkolny i w związku z tym zapraszamy najmłodszych uczniów z plecakami na poświęcenie przyborów, książek, zeszytów na Mszy św. o godz. 10.30.
 3. Zapraszam ministrantów, lektorów na zbiórkę organizacyjną w piątek 10 września po Mszy św. wieczornej.
 4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców i dzieci przygotowujących się do I Komunii św. w niedzielę 19 września po Mszy św. o 10.30. W zakrystii znajdują się deklaracje, które zainteresowani powinni zabrać, wypełnić i przynieść do któregoś z księży.
 5. Dla kandydatów, którzy rozpoczęli już przygotowanie do bierzmowania przewidziane jest spotkanie w niedzielę 19 września po Mszy św. wieczornej.
 6. W poniedziałek 6 września po Mszy św. wieczornej zapraszam na nabożeństwo ku czci św. Michała Archanioła, a w czwartek 9 września ku czci św. Jana Pawła II.
 7. W sobotę 11 września o godz. 16.00 zapraszamy bielanki na zbiórkę do świetlicy, a scholę na próbę także w sobotę 11. września o godz. 17.00.
 8. W sobotę 11 września o godz. 19.15 w kościele będzie dodatkowa Msza św. z udziałem wspólnot neokatechumenalnych z formularza niedzielnego.
 9. 18 września organizowana jest autokarowa pielgrzymka do sanktuarium w Gietrzwałdzie. Są jeszcze wolne miejsca; zapisy w sklepiku.
 10. Od przyszłego tygodnia ulegają zmianie godziny otwarcia kancelarii parafialnej. Czynna będzie jak dotychczas w poniedziałki, środy i piątki od godz. 19.00 do 19.30, w soboty od 8.00 do 8.30. Kancelaria nie będzie czynna w święta kościelne i państwowe oraz we wtorki i czwartki. Udostępniony zostaje także nowy nr telefoniczny dla spraw bardzo pilnych jak na przykład pogrzeb.
 11. Od soboty 11 września będzie można zamawiać intencje mszalne na rok 2022. Zapraszam do kancelarii od godziny 8.00.